Atrakcje dla całej rodziny na jesienne dni – gdzie spędzić czas, gdy pada deszcz?

Mamy jesień – okres przeziębień, wielu deszczowych i zimnych dni oraz aury, która nie zawsze sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Czas kiedy nie chce wychodzić się z domu, ale jednocześnie szkoda marnować dzień na nic nie robienie. Trójmiasto ma jednak sporo do zaoferowania, gdy pogoda za oknem nie sprzyja. Wystarczy się rozejrzeć, by znaleźć ciekawe i kreatywne zajęcia dla dzieci oraz dla całej rodziny.

Masa atrakcji w domach kultury

Na dworze chłód, w listopadzie o godzinie 16 już robi się ciemno, więc nie chce się wychodzić na długie spacery. Ale to nie musi równać się z tym, że twoja pociecha musi zostawać w domu. W każdym razie nie we własnym domu, bo zdecydowanie powinniście zajrzeć do domu kultury. Młodzieżowe Domy Kultury w Sopocie i Gdyni, Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku i wiele więcej miejsc w całym Trójmieście to bogata oferta zajęć, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych troszkę starszych. Taniec współczesny lub balet? Zespoły muzyczne bądź nauka gry na instrumencie dla początkujących? Warsztaty rysunku lub ceramiki? A może zajęcia jogi bądź karate? Właśnie takie wyjątkowe aktywności czekają na kreatywne umysły. Jest to doskonała okazja by rozwinąć bądź odkryć swój talent. I podczas, gdy Twoje dziecko zajmuje się rozwijaniem swoich pasji, Ty możesz robić to samo.

Poza cyklicznymi zajęciami odbywającymi się co najmniej raz w tygodniu, wiele domów kultury organizuje jednorazowe imprezy, doskonałe dla całej rodziny. Festiwale, pchli targ, podczas którego dzieci mają okazję poczuć się jak prawdziwi biznesmani, wystawy czy przedstawienia teatralne. Dom kultury to świetne miejsce dla dzieci oraz dla rodzin, miejsce w którym można znaleźć coś dla siebie.

Zajecia Dla Dzieci W Bibliotece

Do biblioteki nie tylko po książki

Biblioteka to wspaniałe miejsce, pełne książek, opowieści, światów. Pełne wyobraźni i kreatywności. Jednak bardzo często do biblioteki tylko wpadamy i wypadamy, nie spędzając tam więcej czasu niż to konieczne. Ograniczamy się do wypożyczenia jakiejś lektury i wracamy dopiero, gdy trzeba książkę oddać. W ten sposób mogą łatwo umknąć liczne atrakcje, które czekają na dzieci i na dorosłych. Placówki Wojewódzkich i Miejskich Bibliotek Publicznych znajdują się wszędzie i niemal każda ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko książki.

Dla dzieci znajdą się wieczory z planszówkami, spotkania podczas których będą im czytane i omawiane ciekawe dziecięce opowiadania, zajęcia z języka angielskiego czy warsztaty plastyczne. Na dorosłych czeka klub książki, spotkania autorskie czy tematyczne podczas których będzie można oczami wyobraźni odwiedzić najdalsze zakątki świata, jak Sri Lanka czy Japonia. Oferta zajęć i spotkań w bibliotekach jest ogromna, warto więc zabrać dzieci i wybrać coś, zwłaszcza, gdy pogoda nie dopisuje. Może to być wspaniała przygoda dla dzieciaków, ale także okazja by i dorośli się czegoś dowiedzieli.

Mały naukowiec

Twoje dzieci interesują się nauką? Lubią eksperymentować, są ciekawe świata i tego jak funkcjonuje? A może również masz takie zainteresowania? W takim razie Centrum Nauki EXPERYMENT to doskonałe miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny.

Gdy pogoda nie dopisuje i nie chce się siedzieć w domu, te centrum nauki w Gdyni to miejsce, w którym zabawa idzie w parze z nauką, miejsce, w którym zarówno mali jak i duzi Odkrywcy przeniosą się do wspaniałego świata fizyki, chemii, czy biologii. Na wystawie Drzewo Życia na własnej skórze doświadczycie uczucia trzęsienia ziemi lub zobaczycie jak widzą zwierzęta.

Wystawa Niewidzialne Siły to okazja by przekonać się w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką, a Maszyna Goldberga daje Ci szansę na stworzenie najdłuższej, działającej maszyny. Fantastyczna zabawa połączona z edukacją, tak niezbędną dla najmłodszych, nie ma lepszego miejsca w Trójmieście niż Centrum Nauki EXPERYMENT.

Mama I Dziecko W Aquaparku

Nie tylko morze jest na Pomorzu

Kto powiedział, że na Pomorze przyjeżdża się tylko latem? Choć Trójmiasto to popularna wakacyjna miejscówka, atrakcje związane z pływaniem i wodą dostępne są tutaj cały rok. I wcale nie mowa tutaj o naszym pięknym Morzu Bałtyckim. Aquapark to doskonała destynacja, gdy za oknem zimno i mokro, a chęć na kąpiele w wodzie jest ogromna. Aquaparki oferują liczne baseny, zarówno dla dużych, jak i dla małych, zjeżdżalnie wodne, jacuzzi, a podczas, gdy dzieciaki fantastycznie bawią się w wodzie, jeden z rodziców może się zrelaksować w strefach SPA. W Aquaparkach znajdziesz to czego potrzeba by rodzinnie spędzić czas, pobawić się w wodzie i nie przejmować się tym, że mamy już jesień i jest zimno.

Przedstawienie W Teatrze

A może tak do Teatru?

Nie można zapomnieć o bogatej ofercie w licznych teatrach, które znaleźć można w całym Trójmieście. Każdy znajdzie coś dla siebie. Z najmniejszymi można pójść chociażby do Teatru Miniatur, ci którzy uwielbiają muzykę mogą wybrać się do Teatru Muzycznego, a starsze dzieci można zabrać na balet. Nie od dzisiaj wiadomo, że teatr w rozwoju dziecka jest niezwykle istotny.

Teatr rozwija wyobraźnię, umiejętności literackie, buduje umiejętność skupienia uwagi, a także tworzy wspólnotę doświadczenia. Wizyta w teatrze przyniesie same korzyści całej rodzinie, a do tego pozwoli spędzić przyjemnie czas, gdy spacery i przebywanie na powietrzu nie jest najlepszą opcją.

Jesień to nieprzewidywalna pora roku. Może być naprawdę piękna, słoneczna i ciepła, wtedy warto korzystać z tego i wybierać się na wycieczki małe i duże, na spacery po parku czy po starówce, a nawet pójść na plażę. Ale gdy pada deszcz, wieje wiatr i jest zimno, warto mieć jakieś alternatywy, by nie utknąć na cały dzień w domu. Jakie atrakcje wybierzecie dla swojej rodziny w najbliższy jesienny, ponury dzień?

ciekawe artykuły

Darmowe aplikacje do nauki języka polskiego

Być może jesteś nauczycielem polskiego albo Twój partner jest obcokrajowcem? Wiesz, że język polski... (więcej).

Social distancing and chill

Szkoły i uczelnie zamknięte. Restauracje, kina i bary zamknięte. Wiemy, że to może być... (więcej).

4 pomysły jak spędzić najbliższy czas w domu z dziećmi

Zgodnie z zarządzeniem Polskiego Rządu, wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie są zamknięte na... (więcej).

Chroń siebie i swoje dzieci przed Covid-19

Gdy mówimy o grupie podwyższonego ryzyka, mamy na myśli zarówno osoby starsze, jak i... (więcej).