Atrakcje

Sport

Dzięki różnorodnie ukształtowanemu terenowi, w Pomorskiem doskonale odnajdą się fani sportów. Region, jako letnia stolica Polski, słynie z możliwości uprawiania sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, kite- i windsurfing czy pływanie. Jakie inne sporty warto u nas uprawiać?

Rower

Czy wiecie, że Gdańsk został wybrany rowerową stolicą Polski? Również Sopot i Gdynia dbają o rowerzystów, a w całym województwie powstało już ok. 2000 km ścieżek rowerowych. Dzięki temu dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko weekendowe wycieczki rowerowe po Żuławach czy Kaszubach, ale też wielu mieszkańców wybiera w drodze do pracy!

Rolkarstwo

Trójmiasto przygotowało dla rolkarzy dwa specjalne tory do szybkiej jazdy (w Gdańsku i Sopocie), nie brakuje też skateparków, wspólnych nocnych przejazdów ulicami miast oraz regularnych warsztatów

Kajakarstwo

Czeka na was 3 000 kilometrów spławnych szlaków kajakowych, większość z nich jest oznaczonych i posiada infrastrukturę kajakową.

Jazda konna

W lesie, nad morzem, nad rzeką czy nad jeziorem? Wybierz sobie ulubiony teren i ruszaj na szlak! Stadniny znajdziesz zarówno w Trójmieście, jak i w mniejszych miejscowościach w całym województwie.

Narty

Mało kto wie, że w naszym województwie można także pojeździć na nartach i to nie tylko tych wodnych! Wyciągi narciarskie znajdziemy m.in. w Sopocie (Łysa Góra), Przywidzu, Amalce czy w Wieżycy (Koszałkowo).

Golf

Dwa pomorskie pełnowymiarowe pola klasy mistrzowskiej, Sierra Golf Club i Postołowo Golf Club, znajdują się na prestiżowej liście 100 najlepszych obiektów golfowych na świecie! Oprócz tego w regionie znajdziecie wiele pól do minigolfa, a nawet footgolfa, a to wszystko w otoczeniu kaszubskich wzgórz i lasów.

Kitesurfing i windsurfing

Półwysep Helski i Zatoka Pucka to mekka surferów. Bałtyk oferuje tam odpowiedni wiatr (do 30 km/h), niewielkie zasolenie wody oraz czyste, piaszczyste dno. Najlepsze warunki panują od maja do września.

Żeglarstwo

Ahoj Żeglarze! Wasze pirackie serca na pewno zostaną zaspokojone przez możliwości żeglugi w województwie pomorskim! Wiatr w żagle i ruszajcie na Zatokę Gdańską, Zatokę Pucką, Jezioro Charzykowskie, Jezioro Wdzydze lub inne akweny wodne!

Pływanie latem i… zimą!

Latem korzystaj z promieni słonecznych nad morzem lub jednym z 2901 pomorskich jezior, zimą wypróbuj swoją wytrzymałość razem z pomorskimi klubami morsów!

Sprawdź również: