Co robić kiedy w ferie nie ma śniegu?

W tym roku nieobecność zimy zaszokowała kierowców i oszołomiła robotnika na drodze, a my wszyscy zastanawiamy się, GDZIE ŚNIEG ?! Jest to szczególnie przykre dla tych, którzy kochają sporty zimowe i nie mogli się doczekać jazdy na nartach lub zabawy na śniegu podczas przerwy zimowej. Cóż, nie smućcie się, nawet jeśli nie możecie dotrzeć w góry, oto lista rzeczy, które możecie zrobić, aby trochę się zabawić zimą.

Wybierzcie się na lodowisko lub sztuczny stok.

Doskonała atrakcja dla całej rodziny, która nie jest zależna od mrozu. Na Pomorzu jest wiele krytych lodowisk. Miłośnicy narciarstwa i snowboardu znajdą coś dla siebie, nawet tam, gdzie nie ma gór. Oto kilka naszych rekomendacji:

Sztuczny stok

SkiMondo Gdańsk – http://skimondo.pl/

iceskating-artificial-icerink

Lodowiska

Gdańsk

Hala Olivia, ul. Grunwaldzka 470, tel. 58 552 20 91. Czynne październik- marzec. Pojemność lodowiska ok. 300 osób. Bieżące informacje – www.stoczniowiec.org.pl

Sztuczne Lodowisko – pod namiotem!

Plac Zebrań Ludowych (początek Al. Zwycięstwa) .Działa do przełomu marca i kwietnia – jeśli nie będzie zbyt ciepło. Pojemność ok. 300 osób. Więcej informacji – jest tutaj

Gdynia

Hala namiotowa, ul. Bema 33, tel. 58 622 83 72. Czynne w okresie jesienno-zimowym. Pojemność lodowiska ok. 120 osób. Bieżące informacje – www.mdk.gdynia.pl

Sopot

W pomorskiej stolicy tenisa zwyczajowo uruchamiana jest sztuczna ślizgawka pod niebem, przy molo. Pojemność lodowiska ok. 100 osób. Bieżące informacje tel. 58 551 00 02.

"Nie smućcie się, nawet jeśli nie możecie dotrzeć w góry, oto lista rzeczy, które możesz zrobić, aby trochę się zabawić zimą."

Fort nie do zdobycia

Obrona zamku? Księżycowa baza? Niezależnie od tego, jaki temat zabawy bujna wyobraźnia podpowie Twojemu dziecku, domowy fort będzie się do niej nadawał idealnie. Ręka w góre kto w dzieciństwie nie chciał zamienić pokóju w twierdzę nie do zdobycia lub kryjówkę. Wystarczyło do tego kilka krzeseł i poduszek oraz koc i domowy fort był gotów.

Zafundujcie sobie dzień Unplugged!

Czy da się żyć bez prądu? Wyłączcie niepotrzebne sprzęty elektroniczne jak telefony, internet, komputery i konsole. Najzwyczajniej w świecie – odpocznijcie. Spróbujcie skupić się choć na dzień na najbliższym otoczeniu. Taki dzień pozwoli wam poświęcić trochę więcej czasu na rzeczy, które są często zapomniane ale sprawiają wiele radości.

Learning is always fun!

To że są ferie nie znaczy, że ​​przestajemy się uczyć, ale zdecydowanie oznacza, że ​​nauka może być świetną zabawą! Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Hevelianum w Gdańsku lub Experyment w Gdyni. Ostrzegamy, że możecie mieć kłopoty z wyjściem, ponieważ zabawa jest uzależniająca!

Wiele miejsc oferuje ciekawe wydarzenia, więcej informacji znajdziecie na:
https://odkryjpomorze.pl/pokaz_obiekt-4364Ferie_zimowe_9924_2020_na_Kaszubach_nad_morzem_w_Trojmiescie.html

Podsumowując

To tylko kilka propozycji jak można spędzić czas w ferie, kiedy za oknem pogoda nie zachęca do lepienia bałwana czy jeżdżenia na sankach. Cóż, pozostaje nam życzyć wszystkim udanych ferii!

ciekawe artykuły

Naucz się nowych umiejętności

Onlinowe platformy zmieniły diametralnie sposób w jaki zdobywamy nową wiedzę. Umożliwiają milionom ludzi z... (więcej).

Darmowe aplikacje do nauki języka polskiego

Być może jesteś nauczycielem polskiego albo Twój partner jest obcokrajowcem? Wiesz, że język polski... (więcej).

Social distancing and chill

Szkoły i uczelnie zamknięte. Restauracje, kina i bary zamknięte. Wiemy, że to może być... (więcej).

4 pomysły jak spędzić najbliższy czas w domu z dziećmi

Zgodnie z zarządzeniem Polskiego Rządu, wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie są zamknięte na... (więcej).