Farma dyniowa – znajdź idealną dynię na Halloween

Dynia to warzywo, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie pełnej jesieni. Jest bardzo pożywna, zdrowa, a jej kolor cieszy oczy. Nie od dziś wiadomo, że im bliżej końca października, tym szybciej dynie znikają ze sklepów i straganów. Dlaczego? Zbliża się Halloween, a to urocze słodkawe warzywo jest jego symbolem. Czy wiesz, że na Pomorzu możesz odwiedzić prawdziwą dyniową farmę, na której znajdziesz najwymyślniejsze rodzaje tego warzywa i spędzisz rodzinne chwile w jesiennej scenerii?

kolorowe dynie rozne ksztalty

Dynia, dyni nie równa

Na świecie istnieje ponad 45 odmian dyń, różniących się wielkością, kształtem, kolorem oraz walorami smakowymi. Dynia zawiera mnóstwo beta-karotenu (stąd pomarańczowe odcienie jej miąższu). Dzięki zawartości cynku oraz witaminy C wzmacnia nasz układ odpornościowy i pomaga rozprawić się z jesiennym przeziębieniem. Warto pamiętać również o pestkach i nie wyrzucać ich do kosza – spożywanie zdrowych kwasów tłuszczowych, magnezu, wapnia i potasu na pewno wyjdzie nam na zdrowie!

Skąd wziąć dynię?

Najprostsza odpowiedź – ze sklepu lub ogródka. Jeśli jednak nie dysponujesz własnymi uprawami, a sklepowy wybór  nie satysfakcjonuje, wybierzcie się całą rodziną na weekendową wycieczkę na… dyniową farmę! To idealna okazja, by razem spędzić czas, podziwiając sielskie krajobrazy i wyciszając umysł po całym tygodniu pracy. Widok setek wielkich pomarańczowych kul działa naprawdę relaksująco i napawa optymizmem!

Dziś polecamy dyniową farmę znajdującą się u nas, na Pomorzu. Nie musicie jechać daleko, by znaleźć magiczne miejsca takie jak to.

Dyniowe Love

Farma o tej uroczej nazwie mieści się w niedalekiej odległości od Gdańska i Pruszcza Gdańskiego. To fantastyczna przygoda dla całej rodziny – w szczególności dla dzieci oraz aspirujących fotografów, bo widok zapiera dech w piersiach. Kupimy tutaj najwymyślniejsze odmiany jadalnych oraz ozdobnych dyń – od klasycznych, które widujemy w sklepie, przez znaną hokkaido, małe dynie o wybujałych kształtach, po takie, których nazw większość z nas pewnie nigdy nawet nie słyszała.

Warto przejść się na jesienny spacer po polu kukurydzy i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć pośród setek dyń. Dzieci na pewno ucieszą się na myśl o skakaniu po najprawdziwszych stogach siana i zabawie na placu zabaw. Właściciele farmy często dają również możliwość wspólnego biesiadowania przy ognisku i upieczenia kiełbasek.

Dyniowe Love

ul. Zaczarowana 60
83-010 Rotmanka
Czynne: sobota i niedziela – od 10:00 do 18:00

Dynia na Halloween – którą wybrać?

Dynia to oczywiście nie tylko pestki, pyszna zupa-krem oraz inne zdrowe potrawy. Dynia to również misternie wycięte lampiony halloweenowe! Czy wiesz, jaką dynię najlepiej wykorzystać, aby nasza jesienna ozdoba jak najdłużej zachwycała domowników?

Najlepsza będzie dynia klasyczna (zwana czasem ozdobną), którą zna każdy. Do wyboru dynie małe, duże, bardziej pękate lub idealnie okrągłe. Ale nawet taka zwykła, niepozorna dynia może poszczycić się różnymi odmianami o egzotycznych nazwach.. I tak możemy wybierać spośród Jack O’Lantern, Howden, Mammoth, Big Moon oraz wielu innych. Te gatunki mają stosunkowo miękką skórkę oraz cienką warstwę miąższu, co ułatwi wykrój. Do wyboru, do (pomarańczowego) koloru!

lampiony z dyni

Na co zwrócić uwagę

Zwróć uwagę, aby warzywo było dojrzałe, a jego skórka nieuszkodzona. Sprawdź, czy nie posiada żadnych mechanicznych przetarć albo pęknięć. Dzięki temu łatwiej będzie wykroić precyzyjne kształty, a lampion będzie prezentował się wzorowo.

Warto zainteresować się tym pożywnym warzywem – nie tylko ze względu na jego właściwości, ale także na miejsca, które możemy dzięki niemu odkryć. Dyniowa farma na pewno trafi do serc zwolenników jesiennych spacerów. To klimatyczne miejsce, gdzie czas mija niespiesznie, jest chętnie odwiedzane przez turystów spragnionych odpoczynku od miejskiego zgiełku. I – oczywiście – dyń!
A poniżej przedstawiamy wam klika pomysłów co zrobić z dynią w tym roku:

ciekawe artykuły

Uważajcie na tych false friends

  False friends to słowa, które wydają się podobne do słów w innym języku,... (więcej).

(English) Important numbers in the time of emergency

(English) Regardless of whether you are visiting or living in the region, it is... (więcej).

Ważne numery alarmowe w momencie zagrożenia życia lub zdrowia

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz czy już mieszkasz na Pomorzu, ważnym dla Twojego bezpieczeństwa... (więcej).

Pomorskie Uczelnie Wyższe

Tegoroczne egzaminy dojrzałości przypadają nieco później niż zwykle, ale pytanie pozostaje to samo –... (więcej).