Inna perspektywa na Gdańsk!

W Gdańsku nie brakuje obowiązkowych do odwiedzenia atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc – niezależnie od pory roku. Jednak wszyscy fani interesującej architektury miasta powinni spróbować także poznać je z lotu ptaka. W Gdańsku nie brakuje punktów widokowych, które świetnie się do tego nadają. Oto nasze propozycje!

Zwiedzanie na wysokim poziomie!

Nic nie pozwala poznać miasta tak dobrze, jak wędrówki jego ulicami, smakowanie lokalnych potraw, odwiedzanie muzeów, atrakcji turystycznych i klimatycznych zakątków. Nie oznacza to jednak, że zwiedzając Gdańsk wystarczy ograniczyć się tylko do przestrzeni dostępnych samochodem, rowerem czy podczas spaceru. Prawdziwi podróżnicy i turyści lubią sięgać po więcej, w tym przypadku dosłownie wyżej, ponieważ w Gdańsku nie brakuje wspaniałych punktów widokowych pozwalających poznać miasto z zupełnie innej perspektywy. Nagrodę stanowią zaś wspaniałe widoki na perły tutejszej architektury i możliwość wykonania niesamowitych fotografii, które aż proszą się, by umieścić je w mediach społecznościowych!

Korona Starego Gdańska, czyli szlak zwieńczony nagrodą

Listę naszych propozycji trudno rozpocząć inaczej niż od zareklamowania turystycznego szlaku miejskiego zwanego Koroną Starego Gdańska. Obejmuje on 8 spośród najwyższych punktów widokowych w mieście, które zlokalizowane są w miejscach zdecydowanie wartych odwiedzenia.

Jeśli więc przebywamy do Gdańska i nie mamy zaplanowanej trasy zwiedzania, z pewnością będzie to jedna z ciekawszych opcji obejmująca między innymi Ratusz Głównego Miasta, Muzeum Bursztynu, kościół Świętej Katarzyny, Bazylikę Mariacką i latarnię morską w Nowym Porcie.

Dla wytrwałych wędrowców, którym nie straszne są schody, nagrodą będą nie tylko wspaniałe widoki i fotografie, ale również prawdziwe odznaczenie – „Zdobywca Korony Starego Gdańska”, czyli ciekawa pamiątka z wizyty w Trójmieście! Wystarczy zebrać 8 pieczątek w każdej z atrakcji turystycznych znajdujących się na szlaku.

gdansk-city-skyline

Taras widokowy w budynku Olivia Star – sięgamy jeszcze wyżej!

gdansk-panorama-olivia-business-centre

Współczesny Gdańsk to nie tylko klasyczne perły architektury, ale również nowoczesne budynki. Jednym z nich jest wieżowiec Olivia Star, który staje się powoli symbolem najnowszej historii miasta. Na 32 piętrze tego drapacza chmur ulokowano taras widokowy otwarty dla odwiedzających. Umożliwia on podziwianie krajobrazu Gdańska z wysokości 125 m.

Jeszcze do niedawna był on najwyższym otwartym dla odwiedzających punktem widokowym w mieście. Czerwone dachówki znajdujących się nieopodal domów, okoliczne wzniesienia i wybrzeże obserwowane z tak dużej wysokości mają naprawdę niesamowity urok. Dlatego z czystym sumieniem polecamy wszystkim gościom odwiedzającym Gdańsk tę właśnie atrakcję!

Odkrywaj Gdańsk na własną rękę

Wspomniane atrakcje to jedynie wybrane przykłady, dzięki którym możemy spojrzeć na miasto z innej perspektywy. W Gdańsku nie brakuje innych punktów widokowych. Jednym z ciekawszych z pewnością jest szczyt Wzgórza Pachołek, na który wędrówka to przy okazji świetna okazja do spotkań z okoliczną naturą. Strażnica Westerplatte stanowi zaś gratkę dla miłośników historii.

Podsumowanie

Ciekawe miejsca pozwalające spojrzeć na Gdańsk z innej perspektywy są rozsiane praktycznie po całym mieście, dlatego na jego zwiedzanie zdecydowanie warto poświęcić przynajmniej kilka dni!

ciekawe artykuły

Darmowe aplikacje do nauki języka polskiego

Być może jesteś nauczycielem polskiego albo Twój partner jest obcokrajowcem? Wiesz, że język polski... (więcej).

Social distancing and chill

Szkoły i uczelnie zamknięte. Restauracje, kina i bary zamknięte. Wiemy, że to może być... (więcej).

4 pomysły jak spędzić najbliższy czas w domu z dziećmi

Zgodnie z zarządzeniem Polskiego Rządu, wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie są zamknięte na... (więcej).

Chroń siebie i swoje dzieci przed Covid-19

Gdy mówimy o grupie podwyższonego ryzyka, mamy na myśli zarówno osoby starsze, jak i... (więcej).