Jak Leo, Piotr i John Alex trafili do Gdańska

Jeśli czegoś nie lubisz – zmień to. Jeżeli nie możesz tego zmienić – zmień sposób, w jaki o tym myślisz

Ten znany cytat Maya Angelou to maksyma, którą kierują się w życiu Leona i Piotr Jankowscy. Choć ostatnie kilka lat nie było dla nich łatwe, z determinacją dążyli do celu i znaleźli swoje miejsce w życiu. Znaczącą rolę w tym procesie odegrała przeprowadzka do Trójmiasta.

Piotr Jankowski to lider z ponad 17-letnim doświadczeniem. Kierował drugim co do wielkości Globalnym Centrum Dostaw Fujitsu na świecie, był członkiem zarządu wielkiej, międzynarodowej organizacji. Zbudował zespół i zarządzał nim w wymagających czasach. Odpowiadał za ponad 2,500 pracowników oraz stworzył i rozwinął nowy oddział globalnej firmy. Mimo tak wielu osiągnięć, a może właśnie dzięki nim, postanowił zmienić bieg swojej kariery i miał odwagę zacząć od nowa. Na drodze do realizacji celów i stworzenia wymarzonego, nowego życia towarzyszy mu żona, Leo.

Tąpnięcie

Potrzeba zmiany pojawiła się w bardzo trudnym dla Piotra czasie – w momencie nagłej śmierci ojca.
 

– Byłem wtedy tak zaabsorbowany sprawami firmy, że często omijały mnie sprawy rodzinne, choć byłem z nimi, to bardziej jakoś obok. Większością domowych obowiązków zajmowała się Leo, bardzo pomagali nam też moi rodzice. Patrzyłem na to z wdzięcznością, bo oni coś mi umożliwiali, dzięki temu, że brali na siebie tak wiele, ja mogłem spełniać się zawodowoopowiada PiotrKiedy zmarł tata spojrzałem na to z innej perspektywy, zrozumiałem, że moi rodzice wypełniają lukę, którą to właśnie ja tworzę. Postanowiłem to zmienić. Dzięki programowi leaderskiemu i zatrudnieniu coacha, zrozumiałem czego tak naprawdę chcę w życiu.
 

Dwa lata później plan był już gotowy, a pierwszy krok wykonany – Piotr odszedł z korporacji i zaczął pomagać Leo na drodze do realizacji jej marzeni. Leo, była koszykarka na międzynarodowym poziomie i wielokrotna medalistka, zawsze marzyła o prowadzeniu własnego studio fitness. Teraz nadeszła jej kolej.
 

– Cieszyłam się mogąc wspierać rozwój Piotra w świecie biznesu, ale jeszcze bardziej ucieszyła mnie jego decyzja o zmianie. W końcu moglibyśmy wspólnie pracować nad realizacją naszych marzeń. Postanowiliśmy, że teraz to ja zrobię coś, co będzie dawać nam środki do życia, a przy tym niesamowity „fun”mówi LeoZawsze chciałem być trenerem personalnym, fitness to sposób na robienie czegoś dobrego dla swojego ciała i dobra zabawa jednocześnie. Zaczęliśmy więc planować PRZERWA-Studio EMS, moją własną firmę. Wspólnie z Piotrem wymyśliliśmy koncept. Wszystko zaczęło się wspaniale układać, już mieliśmy podpisywać umowę na lokal, gdy nadszedł covid i lockdown. Wszystkie plany zawodowe musieliśmy wstrzymać. W tym samym czasie ciężko zachorowała mama Piotra, niestety nie wyzdrowiała. W przeciągu dwóch lat straciliśmy więc oboje rodziców Piotra.

Odbicie

Choć ostatnie 2 lata nie były dla nich łatwe, Leo i Piotr postanowili się nie poddawać i zaczęli wprowadzać w życie projekt „Nowe”. Pomogło im w tym wspólne wykonanie ćwiczenia Lifestyle Design – Zaprojektuj sobie Własny Styl Życia. Metoda jest bardzo prosta, chodzi o to by dokładnie i w szczegółach, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów wyobrazić sobie i opisać jak wygląda Twoje wymarzone życie. Konkluzją ćwiczenia była decyzja o przeprowadzce. Jankowscy postanowili wyprowadzić się z domu, pełnym wspomnień o rodzicach i trudnym dla nich okresie i zacząć od nowa gdzie indziej.
 

– Całe szczęście nasze wizje były bardzo podobneśmieje się LeoPo ustaleniu jakie mamy wymagania i priorytety, przyszła kolej na wybór miasta, które zostanie naszym nowym domem. Podeszliśmy do tematu bardzo pragmatycznie. Po pierwsze: zrobiliśmy rewizję rankingów i oficjalnych raportów dotyczących różnych miast. Oceniliśmy potencjalnych kandydatów pod kątem jakości życia, edukacji, subiektywnego odczuwania szczęścia przez mieszkańców. Trójmiasto znajdowało się w czołówce rankingów we wszystkich istotnych dla nas kategoriach. To także bardzo zielone miejsce, a nam bardzo zależało na tym by być blisko natury.
 

– Pragnęliśmy poprawić, choćby o punkcik, każdy aspekt naszego życiadodaje Piotrżeby do szkoły syna było bliżej, żeby było bezpieczniej, żeby była dobra komunikacja miejska i ścieżki rowerowe, żeby wokół była życzliwa społeczność. To wszystko znaleźliśmy w Trójmieście.

 


Happy new beginning

Przeprowadzka do Trójmiasta okazała się być dokładnie tym czego potrzebowali. Jeszcze zanim ostatecznie rozpakowali ostatni karton w nowym domu, zaczęli realizować kolejne kroki. Leo w końcu mogła otworzyć swoje wymarzone Studio, a Piotr mógł zrealizować swoje marzenie i pomóc jej osiągnąć zawodowy sukces. Oba cele udało się osiągnąć – studio Treningu Personalnego i Treningu EMS działa od stycznia 2021, a Piotr pomagając Leo odnalazł swoje nowe powołanie – został Konsultantem, Coachem i Mentorem biznesowym. Tak narodził się John Alex – Digital Coach i alter ego Piotra.
 

– Właśnie tak wymarzyłem sobie swoje następne kroki i chcę się temu poświęcićmówi PiotrPomagam innym, ciągle się uczę i doskonalę, a przy tym mam czas na rodzinę… i czuję, że żyję i że się rozwijam. Nareszcie odnalazłem spokój, nowe wyzwanie i jestem szczęśliwy oraz żyję w mieście, które jest niesamowite pod każdym względem!

ciekawe artykuły

Wynajem mieszkania przez obcokrajowca – wymogi formalne

Perspektywy podjęcia pracy lub studiów i migracja wojenna sprawiają, że coraz więcej osób z... (więcej).

Pomorze skazane na sukces

W odpowiedzi na kryzys na Białorusi w 2020 roku uruchomiono program Polska. Business Harbour,... (więcej).

Koszty życia studenta w Trójmieście

Co roku staramy się przybliżyć Wam koszty życia w Trójmieście. Jak nowy rok wypada... (więcej).

Wiosenne porządki. Poradnik dla początkujących.

Balkon zamieniony w schowek na sprzęt sportowy, zakupiony w nagłym przypływie fit-ambicji. Piwnica, do... (więcej).