Juwenalia w Trójmieście – szansa na świetną rozrywkę dla żaków!

Maj co roku stanowi czas świętowania trójmiejskich studentów i miłośników doskonałej muzyki. Znaczna część tegorocznych Juwenaliów już za nami. Zabawa była przednia, a to jeszcze nie koniec! Jak przebiegły Gdańskie Juwenalia 2019? Jaka część studenckiego święta pozostała jeszcze przed nami?

Gdańskie Juwenalia już za nami

11 maja na terenach postoczniowych odbyły się Juwenalia Gdańskie organizowane w tym roku wspólnie przez 6 publicznych uczelni. Imprezie towarzyszył niezwykły rozmach, a koncerty trwały aż na siedmiu scenach jednocześnie. Każdy znalazł coś dla siebie. Wydarzenia na scenie głównej rozpoczął kwadrans po 16 koncert Lady Pank. Następnie, ku uciesze fanów hip-hopu, na scenie pojawił się Tede, a po nim dla miłośników ostrzejszych brzmień i dobrego humoru zagrał Nocny Kochanek. Wystąpili także Krzysztof Zalewski oraz Bass Astral x Igo. W tym samym czasie na pozostałych scenach mogliśmy posłuchać wykonawców takich jak Bovska, XXanaXX czy Muchy.

Po północy impreza przeniosła się między innymi na ul. Elektryków i do gdańskich klubów, gdzie trwała do białego rana. Frekwencja okazała się w tym roku bardzo wysoka, co dowodzi, że wspólne organizowanie Juwenaliów przez Uniwersytet Gdański, Politechnikę, Akademię Sztuk Pięknych, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademię Wychowania Fizycznego i Akademię Muzyczną to doskonały pomysł. Uczestnicy mają nadzieję, że w podobnych okolicznościach spotkają się za rok. W imprezie tradycyjnie mogli wziąć udział nie tylko trójmiejscy studenci, ale także wszystkie osoby pełnoletnie.

Koncert LADY PANK Juwenalia w Trójmieście
Koncert TEDE Juwenalia w Trójmieście
Foto. Sylwester Ciszek
Koncert Nocny Kochanek Juwenalia w Trójmieście

Bawiła się też Politechnika Gdańska – masa atrakcji na Technikaliach 2019

Zanim nastąpił główny akt tegorocznych Juwenaliów w Trójmieście doskonale bawiła się Politechnika Gdańska. Technikalia 2019 trwały w sumie 3 dni pomiędzy 8 a 10 maja. Środa stała pod znakiem rozgrywek sportowych, turniejów oraz gier i zabaw. Czwartek to Wielkie Igrzyska PG. Poza tym studenci mogli wziąć udział w kinie pod chmurką oraz karaoke, które nieco się opóźniło, ale nie zawiodło oczekiwań. Kolejne atrakcje, między innymi w postaci koncertów kapel studenckich i food trucków, przyniósł piątek 10 maja. Imprezę zwieńczył wieczorny koncert zespołów Big Cyc i Letni Chamski Podryw.

Plac Zebrań Ludowych Juwenalia w Trójmieście
Foto. Sylwester Ciszek
SURF BURGER Juwenalia w Trójmieście
Foto. Sylwester Ciszek

Miłośnicy hip-hopu czekają na Delfinalia

To nie koniec studenckiego święta w Trójmieście. W dniach 24-25 maja na Molo Południowym w Gdyni studenci spotkają się na kolejnych koncertach, z których zadowoleni będą przede wszystkim miłośnicy hip-hopu. Delfinalia, organizowane przez studentów Akademii Morskiej oraz Akademii Marynarki Wojennej, zaliczają się do największych festiwali studenckich w Polsce, a wyjątkowa lokalizacja wykorzystywana od 2016 roku nadaje im niepowtarzalnego klimatu

W piątek na imprezie zagrają Dwa Sławy, Otsochodzi i Bedoes. W sobotę 25 maja na dużej scenie ustawionej na Molo Południowym usłyszymy natomiast PlanBe, PRO8L3M i HEMP GRU. Dwudniowy bilet na wydarzenie kosztuje 70 zł. Za wejściówkę na pierwszy dzień imprezy trzeba zapłacić 35 zł, a na drugi 45 zł. Muzyka to nie wszystko. Imprezie towarzyszyć będą między innymi zawody w kręgle, w siatkówkę plażową, pływackie, a także gra we flanki i RedBull Game Day.

ciekawe artykuły

Nadmorskie spacery poza miastem

Po dłuższym okresie przebywania w domu podczas pandemii koronawirusa wielu z nas żywi nieodpartą... (więcej).

Trójmiejska sztuka uliczna

Widzimy je codziennie. Zdobią ściany budynków, garaże, mury. Dodają koloru i uroku, tworzą wyjątkowy... (więcej).

Szukanie pracy w dobie Covid-19

Epidemia covid-19 wpłynęła na wiele sfer naszego życia. W dużym stopniu odcisnęła także piętno... (więcej).