Live more. Pomerania w trasie z infoShare

Dwie mocne marki z Pomorza – jedna z kilkuletnim dorobkiem, druga – świeżo po starcie. Z jakim przesłaniem startuje w Polskę infoShare Roadshow i jaką rolę pełni w tym przedsięwzięciu nowa inicjatywa, jaką jest „Live more. Pomerania”?

Konferencja infoShare trwale zapisała się na mapie trójmiejskich imprez jako jedna z największych konferencji technologicznych w Polsce i największa w Europie Środkowo-Wschodniej, która rokrocznie przyciąga tysiące osób związanych z branżą IT. Organizatorom to jednak nie wystarczy – w połowie listopada startują z projektem, w ramach którego organizują technologiczne warsztat w czterech polskich miastach. To już druga tura takich spotkań, które w 2016 roku odbyły się już w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. W tym roku jednym z partnerów infoShare Roadshow jest „Live more. Pomerania” – kampania informacyjna województwa pomorskiego, realizowana przez Invest in Pomerania, koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza. Kampania, która wystartowała zaledwie kilka tygodni temu, ma na celu przyciągnięcie nowych oraz zatrzymanie potencjalnych pracowników na Pomorzu.

– Dołączenie do Roadshow organizowanego przez infoShare to nieprzypadkowa decyzja. W ramach trasy odwiedzimy cztery polskie miasta: Toruń, Białystok, Katowice i Szczecin. To właśnie w tych ośrodkach pracuje wielu wysokiej klasy specjalistów, którzy w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju mogą wziąć pod uwagę województwo pomorskie. – mówi Wojciech Tyborowski, Dyrektor Invest in Pomerania. Jak zaznacza, w ostatnich latach region Pomorza stał się jednym z najmocniejszych graczy na rynku IT i nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, co otwiera unikalne ścieżki kariery dla potencjalnych pracowników. Partnerstwo z infoShare i w tym kontekście jest strzałem w dziesiątkę: spotkania organizowane w ramach Roadshow z pewnością przyciągną wielu entuzjastów nowych technologii, którzy rozważają poszukiwanie pracy w branży właśnie na Pomorzu.

– Jakość życia na Pomorzu jest czynnikiem, dzięki któremu nasze województwo jest tak dobrze postrzegane pośród mieszkańców innych regionów Polski. Obecność „Live more. Pomerania” podczas naszego Roadshow podkreśla, jak istotna w życiu jest filozofia life-work balance i umiejętność czerpania z możliwości, jakie daje miejsce, w którym się pracuje i mieszka. – mówi Tomasz Pawul z infoShare. Podczas spotkań we wszystkich czterech miastach na trasie infoShare Roadshow, „Live more. Pomerania” zaaranżuje i poprowadzi strefy chillout, w których uczestnicy spotkań będą mogli zrelaksować się w przerwach między zdobywaniem kolejnych porcji technologicznej wiedzy i poznać nieco faktów dotyczących województwa pomorskiego. „Live more. Pomerania” została świetnie przyjęta podczas organizowanych w październiku trójmiejskich targów pracy Future3. – dodaje Wojciech Tyborowski – Cieszy nas, że nowa marka, która ma zachęcić potencjalnych pracowników do relokacji na Pomorze, rusza w Polskę z tak silną ekipą, jaką jest kojarzone z Trójmiastem infoShare.

Pierwsze z cyklu spotkań w ramach infoShare Roadshow już 16 listopada w Toruniu. Kolejne odbędą się w Białymstoku, Katowicach i Szczecinie. Więcej informacji o projekcie na stronie www.roadshow.infoshare.pl.

 

fot. Yellow Monster
www.yellow-monster.pl
www.facebook.com/YellowMonsterTeam/

ciekawe artykuły

Jak napisać CV, tak aby oczarować pomorskie firmy?

Praca na Pomorzu staje się interesującą perspektywą dla coraz większej liczby Polaków, jak również... (więcej).

Dlaczego warto pracować i studiować równocześnie? Możliwości w Trójmieście

Trójmiasto to jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków nie tylko turystycznych, ale także edukacyjnych i... (więcej).

Obcojęzyczne Trójmiasto – sprawdź jakie możliwości rozwoju mają obcokrajowcy

Trójmiasto to jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Bliskość morza, bogata oferta... (więcej).