Naucz się nowych umiejętności

Onlinowe platformy zmieniły diametralnie sposób w jaki zdobywamy nową wiedzę. Umożliwiają milionom ludzi z całego świata w prosty sposób zdobywanie nowych umiejętności, zakładanie startupów lub wprowadzanie znaczących zmian w ich własnym życiu. Zwłaszcza w obecnej sytuacji.

Ogromna liczba dostępnych narzędzi może być zniechęcająca. Dlatego wybraliśmy kilka naszym zdaniem ciekawych portali do edukacji online podzielonych na kategorie według oferowanych przez nich możliwości edukacyjnych.

Zróżnicowane kursy

Wybieraj spośród tysięcy kursów obejmujących szeroki zakres tematów. Od historii sztuki i fotografii po ekonomię. W śród nich napewno znajdziesz kategorię odpowiadającą Twoim konkretnym zainteresowaniom.

 • Coursera: Ponad 2700 kursów online. Niektóre kursy są wspierane przez uniwersytety co daje szansę na zdobycie stopni naukowych, podczas gdy inne dysponują narzędziami do opanowania określonej umiejętności.
 • CreativeLive: na tej platformie nadawane śa bezpłatne transmisje na żywo z udziałem ekspertów w dziedzinach tj. fotografia, biznes, projektowanie, rzemiosło i udźwiękowienie. Światowi Instruktorzy to m.in. Victoria Will pisarka dla New York Times oraz przedsiębiorca Tim Ferriss z „Nazwiska, które musisz znać” opublikowanym przez Forbesa.
 • Udemy: to przede wszystkim szeroka gama tematów do wyboru. Uzytkownicy mogą wybierać spośród ponad 130 000 kursów online, które obejmują szeroki zakres tematów prowadzonych przez ponad 50 000 uzdolnionych instruktorów.

Coaching

Jeśli szukasz wsparcia w rozwoju osobistym lub zawodowym to poniżej przedstawiamy Ci idealne połączenie struktur coachingowych z wygodą kursu online.

 • Coach.me: oferuje bezpłatną aplikację do coachingu i śledzenia celów. Płatne usługi zapewniają bardziej ekskluzywny dostęp do ponad 8 000 osobistych trenerów, w tym spersonalizowany coaching dla liderów, który uwzględnia konkretne problemy i cele w miejscu pracy.
 • Muse: to profesjonalna witryna typu „wszystko w jednym”, która zawiera oferty pracy, analizy firmy, ale co najważniejsze, wiele opcji coachingu online. Użytkownicy wybierają z ogromnej bazy danych trenerów, a następnie wybierają styl coachingu, którego szukają. Trenerzy są dostępni w 30-minutowych sesjach Q&A lub szybkiej oceniany CV. Istnieje również możliwość nawiązania długoterminowych relacji mentorskich.

Nauka języków

Omówiliśmy ten temat w naszym poprzednim artykule. Niezależnie od tego, czy uczysz się nowego języka przygotowując się do podróży, pracy, czy po prostu dla zabawy, to są najlepsze opcje dla zapalonych poliglotów

 • Babbel: Nauka nowego języka obdywa się przy pomocyi tej zabawnej i wciągającej platformie. Użytkownicy płacą miesięczny abonament subskrypcji, ale nowicjusze mogą wypróbować dowolny kurs za darmo.
 • Duolingo: Ta bezpłatna usługa wykorzystuje system punktacji, poziomy trudności i osiągnięcia, aby uczynić naukę nowego języka zabawną i uzależniającą. Zacząć jest prosto; wystarczy pobrać aplikację, utworzyć bezpłatne konto, wybrać język i jesteś gotowy do pracy.

Lekcja życia

Chcesz znaleźć sens życia lub dowiedzieć się co kryje prawdziwe szczęście? Być może chcesz zgłebić tajniki ekonomię lub zdrowego trybu życia? Poniższe kursy mają na celu motywować, poszerzać Twoje horyzonty i inspirować Cię do zmiany.

 • Daily Burn: Wprowadź fitness jako część swoich codziennych zajęć. Daily Burn to idealne miejsce na rozpoczęcie. Za miesięczną opłatę członkowską użytkownicy mają dostęp do tysięcy filmów treningowych z mozliwością personalizowania. Zmień salon w siłownię, dołącz do sesji treningowych prowadzonych na żywo, transmitowanych codziennie dla członków każdego ranka.
 • HighBrow: specjalizuje się w krótkich kursach wysyłanych codziennie do Twojej skrzynki mailowej. Tematy mogą być tradycyjne lub nieszablonowe, w tym zajęcia takie jak „Wprowadzenie do towaroznawstwa i rynków towarowych”, „Jak edytować zdjęcia w programie Lightroom” i „Jak poprawić swoją pamięć”.
 • Insight Timer: to aplikacja mobilna skierowana do entuzjastów medytacji, ale nie musisz być mnichem, aby korzystać z tego narzędzia. Kursy świeckie prowadzą słuchaczy przez medytacje, ćwiczenia myślowe i rozmowy na temat codziennych problemów, takich jak szczęście, smutek i bezsenność. Niektóre kursy są bezpłatne, ale możesz zapłacić za dodatkowe kursy, które napewno wzbudzą Twoje zainteresowanie.

Rozwój zawodowy

Strony te wykorzystują typowe techniki e-learningowe do dzielenia się konkretnymi umiejętnościami w miejscu pracy, pomagają  w rozwoju kariery.

 • OpenSesame: Wybieraj spośród różnych kursów szkoleniowych online zaprojektowanych specjalnie w celu zwiększenia wydajności w biznesie. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, doradcy mogą pomóc w ustaleniu obciążenia kursu w oparciu o Twoje cele.
 • Savvy.is: Kontaktuj się z ekspertami branżowymi i ucz się od nich podczas sesji konsultacji wideo na żywo. Podczas gdy większość kursów podkreśla umiejętności w miejscu pracy, ta strona oferuje również kursy muzyki, języka i edukacji ogólnej.
 • Thinkful: przedstawia bardziej osobiste podejście do nauki. Współpracuj osobiście z osobistym mentorem, aby tworzyć konkretne cele zawodowe, jednocześnie budując sieć specjalistów o wspólnych zainteresowaniach. Niektóre kursy gwarantują pracę i nie będą Cię obciążać, dopóki jej nie dostaniesz.

Praktyczne umiejętności

Poniżej znajdziesz kilka świetnych punktów zaczepienia, jeśli szukasz nowego hobby lub weekendowego projektu. Te kursy pokażą jak zrobić coś własnoręcznie. Być może zainspirują tych, którzy rozważają zmianę kariery.

 • Lynda: zakupiona przez LinkedIn w 2015 roku, Lynda oferuje ponad 13 000 kursów z zakresu marketingu cyfrowego, projektowania graficznego, bezpieczeństwa IT i wielu innych. Zamiast płacić za poszczególne kursy, użytkownicy płacą za członkostwo, a następnie wybierają tyle kursów, ile chcieliby.
 • Skillshare: Zdobądź umiejętności kreatywne, biznesowe lub techniczne z ponad 23 000 kursów online. Na stronie znajdują się doświadczeni instruktorzy, tacy jak autor Roxane Gay i ilustrator Yuko Shimizu.
 • Udacity: Zdobądź nanostopień naukowy w prawie każdej dziedzinie techniki dzięki tej platformie. Kursy obejmują tworzenie stron internetowych, automatycznych samochodów w stylu Tesli a także zachaczają o tematy sztucznej inteligencji. Strona oferuje również program studiów magisterskich w dziedzinie informatyki poprzez partnerstwo z Georgia Tech.

Podsumowanie

Nie ma lepszego czasu na naukę niż teraz. Do wyboru jest wiele kursów online! Jakiej umiejętności chcesz się nauczyć? A może właśnie odkryłeś potencjał zostania nauczycielem online?

ciekawe artykuły

Nadmorskie spacery poza miastem

Po dłuższym okresie przebywania w domu podczas pandemii koronawirusa wielu z nas żywi nieodpartą... (więcej).

Trójmiejska sztuka uliczna

Widzimy je codziennie. Zdobią ściany budynków, garaże, mury. Dodają koloru i uroku, tworzą wyjątkowy... (więcej).

Szukanie pracy w dobie Covid-19

Epidemia covid-19 wpłynęła na wiele sfer naszego życia. W dużym stopniu odcisnęła także piętno... (więcej).