Nieruchomości w Gdańsku to szansa na samodzielność

Gdańsk przyciąga ciekawą ofertą rozrywkową i kulturalną, a piękna architektura i bliskość morza stwarzają doskonałe warunki do spacerów i rekreacji. Biorąc pod uwagę wiele zalet miasta zdecydowanie warto się tu przeprowadzić. Co jeszcze sprawia, że coraz więcej osób postanawia kupić swoje pierwsze mieszkanie w Gdańsku?

Najlepsze lokalizacje w mieście

W Gdańsku każdy znajdzie dzielnicę mieszkaniową, spełniającą jego oczekiwania.

Przymorze z wielkim Parkiem Reagana, podobnie jak sąsiednie Brzeźno,  zapewnia wiele możliwości spędzania wolnego czasu i bogactwo oferty handlowej. Miłośnicy natury i rekreacji nie pożałują zamieszkania w innych nadmorskich dzielnicach, takich jak Nowy Port, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie i Wyspa Sobieszewska. Nie ma nic piękniejszego niż szum morza i zachód słońca na plaży po całym dniu pracy. Oliwa, choć nie sąsiaduje bezpośrednio z wybrzeżem, daje wspaniałe warunki do rekreacji. Rozległe tereny zielone, Park Oliwski, pomniki przyrody, muzea, liczne zabytki są tu na wyciągnięcie ręki tuż po opuszczeniu biznesowego centrum miasta.

Jedną z ciekawszych dzielnic Gdańska jest Wrzeszcz. To świetna lokalizacja ze względu na doskonałe warunki komunikacyjne, liczne parki, ofertę kulturalną i handlową. Poza tym we Wrzeszczu spotkamy wszystkie typy budownictwa mieszkaniowego, począwszy od kamienic i przedwojennych willi, poprzez bloki, aż po nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Chcąc odciąć się od miejskiego zgiełku, możemy wybrać Matarnię, całkiem dobrze skomunikowaną z centrum i wyposażoną w bogate zaplecze handlowe i usługowe. Tutaj, podobnie jak w nowej części sąsiednich Kokoszek i Jesieniu, dynamicznie powstają nowoczesne osiedla o charakterze bardziej podmiejskim. Świetnie skomunikowane z centrum są też starsze dzielnice takie jak Siedlce czy Suchanino.

Młodzi chętnie wybierają tzw. „południowe dzielnice Gdańska” – intensywnie rozwijające się Piecki-Migowo (potocznie zwane Moreną), Chełm, Łostowice i Ujeścisko. To właśnie w tych dzielnicach, a także w Śródmieściu powstaje najwięcej nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu planując zakup mieszkania lub domu, możemy swobodnie wybierać pomiędzy centrum, a bardziej spokojnymi przedmieściami.

Więcej informacji ma temat poszczególnych dzielnic, w tym ich charakterystykę i transport znajdziecie pod tym adresem.

Gdańsk Wrzeszcz
Foto: Grażyna Tarwid

Ceny mieszkań w Gdańsku

W Gdańsku dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania pod wynajem, a także przeznaczone na sprzedaż. Średnia cena mieszkań w Gdańsku jest szacowana na około 7-7, tys. zł za metr kwadratowy. Najtańszymi i wciąż popularnymi dzielnicami są Brzeźno, Stogi, Orunia, Brętowo, Biskupia Górka. Ceny w tych dzielnicach zaczynają się od 5000 zł/m2.

Przymorze, Oliwa, Żabianka, Zaspa Rozstaje oferują wyższe ceny za metr kwadratowy, co jest oczywiście uzasadnione doskonałą lokalizacją. Mieszkania z rynku wtórnego kształtują się tu na poziomie 8-11 tys. /m2.Za taką cenę możemy mieć własne M2 o powierzchni 30-45 m2. Najdroższe i zarazem najbardziej prestiżowe dzielnice Gdańska to oczywiście nadmorskie Jelitkowo, Główne Miasto i Stare Miasto, gdzie cena za metr kwadratowy przekracza 8 ys. zł. Na uwagę zasługują nowe inwestycje deweloperów oferujących zarówno małe mieszkania na start, jak i apartamentowce i domy w pełni przystosowane do potrzeb mieszkańców.

Gdańsk
Foto: Grażyna Tarwid

Miasto szczęśliwych ludzi

Według badań aż 80 proc. mieszkańców Gdańska jest zadowolonych ze swojego życia. W większości są to osoby młode, które optymistycznie patrzą w przyszłość. Nic dziwnego, w Gdańsku nie brakuje pracy, stopa bezrobocia wynosi tu ok. 3 proc. Z roku na rok w mieście podnosi się standard życia. Miasto inwestuje w nowe technologie, połącznia komunikacyjne i bezpieczeństwo mieszkańców. Stolica Pomorza jest również atrakcyjna ze względu na bliskość morza, pięknych plaż o każdej porze roku oraz najczystszego powietrza w kraju. Wszystko to sprawia, że gdańszczanom żyje się po prostu lepiej.

ciekawe artykuły

Jak napisać CV, tak aby oczarować pomorskie firmy?

Praca na Pomorzu staje się interesującą perspektywą dla coraz większej liczby Polaków, jak również... (więcej).

Dlaczego warto pracować i studiować równocześnie? Możliwości w Trójmieście

Trójmiasto to jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków nie tylko turystycznych, ale także edukacyjnych i... (więcej).

Obcojęzyczne Trójmiasto – sprawdź jakie możliwości rozwoju mają obcokrajowcy

Trójmiasto to jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Bliskość morza, bogata oferta... (więcej).