Nieruchomości w Gdańsku to szansa na samodzielność

Gdańsk przyciąga ciekawą ofertą rozrywkową i kulturalną, a piękna architektura i bliskość morza stwarzają doskonałe warunki do spacerów i rekreacji. Biorąc pod uwagę wiele zalet miasta zdecydowanie warto się tu przeprowadzić. Co jeszcze sprawia, że coraz więcej osób postanawia kupić swoje pierwsze mieszkanie w Gdańsku?

Najlepsze lokalizacje w mieście

W Gdańsku każdy znajdzie dzielnicę mieszkaniową, spełniającą jego oczekiwania.

Przymorze z wielkim Parkiem Reagana, podobnie jak sąsiednie Brzeźno,  zapewnia wiele możliwości spędzania wolnego czasu i bogactwo oferty handlowej. Miłośnicy natury i rekreacji nie pożałują zamieszkania w innych nadmorskich dzielnicach, takich jak Nowy Port, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie i Wyspa Sobieszewska. Nie ma nic piękniejszego niż szum morza i zachód słońca na plaży po całym dniu pracy. Oliwa, choć nie sąsiaduje bezpośrednio z wybrzeżem, daje wspaniałe warunki do rekreacji. Rozległe tereny zielone, Park Oliwski, pomniki przyrody, muzea, liczne zabytki są tu na wyciągnięcie ręki tuż po opuszczeniu biznesowego centrum miasta.

Jedną z ciekawszych dzielnic Gdańska jest Wrzeszcz. To świetna lokalizacja ze względu na doskonałe warunki komunikacyjne, liczne parki, ofertę kulturalną i handlową. Poza tym we Wrzeszczu spotkamy wszystkie typy budownictwa mieszkaniowego, począwszy od kamienic i przedwojennych willi, poprzez bloki, aż po nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Chcąc odciąć się od miejskiego zgiełku, możemy wybrać Matarnię, całkiem dobrze skomunikowaną z centrum i wyposażoną w bogate zaplecze handlowe i usługowe. Tutaj, podobnie jak w nowej części sąsiednich Kokoszek i Jesieniu, dynamicznie powstają nowoczesne osiedla o charakterze bardziej podmiejskim. Świetnie skomunikowane z centrum są też starsze dzielnice takie jak Siedlce czy Suchanino.

Młodzi chętnie wybierają tzw. „południowe dzielnice Gdańska” – intensywnie rozwijające się Piecki-Migowo (potocznie zwane Moreną), Chełm, Łostowice i Ujeścisko. To właśnie w tych dzielnicach, a także w Śródmieściu powstaje najwięcej nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu planując zakup mieszkania lub domu, możemy swobodnie wybierać pomiędzy centrum, a bardziej spokojnymi przedmieściami.

Więcej informacji ma temat poszczególnych dzielnic, w tym ich charakterystykę i transport znajdziecie pod tym adresem.

Gdańsk Wrzeszcz
Foto: Grażyna Tarwid

Ceny mieszkań w Gdańsku

W Gdańsku dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania pod wynajem, a także przeznaczone na sprzedaż. Średnia cena mieszkań w Gdańsku jest szacowana na około 7-7, tys. zł za metr kwadratowy. Najtańszymi i wciąż popularnymi dzielnicami są Brzeźno, Stogi, Orunia, Brętowo, Biskupia Górka. Ceny w tych dzielnicach zaczynają się od 5000 zł/m2.

Przymorze, Oliwa, Żabianka, Zaspa Rozstaje oferują wyższe ceny za metr kwadratowy, co jest oczywiście uzasadnione doskonałą lokalizacją. Mieszkania z rynku wtórnego kształtują się tu na poziomie 8-11 tys. /m2.Za taką cenę możemy mieć własne M2 o powierzchni 30-45 m2. Najdroższe i zarazem najbardziej prestiżowe dzielnice Gdańska to oczywiście nadmorskie Jelitkowo, Główne Miasto i Stare Miasto, gdzie cena za metr kwadratowy przekracza 8 ys. zł. Na uwagę zasługują nowe inwestycje deweloperów oferujących zarówno małe mieszkania na start, jak i apartamentowce i domy w pełni przystosowane do potrzeb mieszkańców.

Gdańsk
Foto: Grażyna Tarwid

Miasto szczęśliwych ludzi

Według badań aż 80 proc. mieszkańców Gdańska jest zadowolonych ze swojego życia. W większości są to osoby młode, które optymistycznie patrzą w przyszłość. Nic dziwnego, w Gdańsku nie brakuje pracy, stopa bezrobocia wynosi tu ok. 3 proc. Z roku na rok w mieście podnosi się standard życia. Miasto inwestuje w nowe technologie, połącznia komunikacyjne i bezpieczeństwo mieszkańców. Stolica Pomorza jest również atrakcyjna ze względu na bliskość morza, pięknych plaż o każdej porze roku oraz najczystszego powietrza w kraju. Wszystko to sprawia, że gdańszczanom żyje się po prostu lepiej.

ciekawe artykuły

Juwenalia w Trójmieście – szansa na świetną rozrywkę dla żaków!

Maj co roku stanowi czas świętowania trójmiejskich studentów i miłośników doskonałej muzyki. Znaczna część... (więcej).

Czym jest BSS (Business Services Sector) oraz jakie są pespektywy jego rozwoju?

Gospodarka i rynek pracy w województwie pomorskim znacznie zmieniły się w ostatnich latach. Dziś... (więcej).

Komunikacja miejska w Trójmieście – zobacz jak proste jest poruszanie się miedzy miastami!

Trójmiejska komunikacja publiczna jest wyjątkowa na tle całego kraju. W końcu łączy ze sobą... (więcej).

Nietypowe kierunki studiów – sprawdź oferty edukacyjne uczelni publicznych w Trójmieście

Trójmiasto to naprawdę ciekawe miejsce do studiowania. Na 24 uczelniach oferujących około 275 kierunków... (więcej).