Pomorskie trasy rowerowe

Wiosna to doskonały moment, aby wrócić na rower i na nowo odkryć bliższą i dalszą okolicę. W tym dziwnym czasie, w którym możliwości podróżowania zostały drastycznie ograniczone rower stał się idealną alternatywą – wygodnym i bezpiecznym sposobem eksplorowania nieznanych miejsc w najbliższej okolicy. Prezentujemy wam najciekawsze pomorskie trasy rowerowe.

Rowerowe Pomorze

Pomorze to jeden z regionów z najciekawszą i największą bazą ścieżek rowerowych. Trójmiasto zdobyło także zaszczytny tytuł jednego z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast w Europie! Rozbudowane trasy rowerowe w wielu dzielnicach pozwalają amatorom dwóch kółek na co dzień swobodnie poruszać się po Gdyni, Gdańsku, Sopocie, a także między Trójmiastem a Helem. Przede wszystkim jednak region słynie z wielu malowniczych turystycznych tras rowerowych, które można znaleźć tutaj. Odkryj wyjątkowe zakątki Pomorza, szczegóły poszczególnych tras możesz sprawdzić np. na stronie traseo.

Najlepsze trasy

Pomorskie trasy rowerowe są bardzo różnorodne, zarówno pod względem poziomu trudności, rzeźby terenu jak bogactwa krajobrazu. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje rowerowe Pomorze i zaplanować wypad, który pozwoli ci cieszyć się pięknem krajobrazu, oderwać od codzienności, a jednocześnie zadbać o dobrą kondycję i zdrowie.

  • Kaszuby – koniecznie sprawdź trasy tak zwanej Szwajcarii Kaszubskiej. Okolice Kartuz i Chmielna, pozwolą Ci poczuć się jak jak w górach nie opuszczając Pomorza. Pamiętaj, że do jazdy po wzgórzach i dolinach potrzebujesz nieco więcej siły, niż na zwykłą przejażdżkę po mieście warto więc odpowiednio przygotować się do takiej trasy. Wyjątkowe krajobrazy, przepiękne jeziora i sielskie kaszubskie wsie z pewnością wynagrodzą Ci wysiłek. Ciekawą propozycją na weekendowy wypad jest także tzw. Kaszubska Marszruta, czyli sieć szlaków w okolicach Chojnic przebiegająca przez wyjątkowe kompleksy leśne Borów Tucholskich i Zaborskiego Parku Krajobrazowego. W ramach Kaszubskiej Marszruty możesz przemierzyć nawet 200 kilometrów tras rowerowych.
  • Słupsk – tutaj szczególnie polecamy Pierścień Gryfitów, który podczas jazdy pozwoli ci podziwiać wyjątkową zabudowę z przełomu XIX i XX wieku.
  • Żuławy – świetną propozycję stanowi Szlak Mennonitów, który pokonasz bez większego wysiłku, a połączenie piękna dostojnej Motławy i żuławskich pól z pewnością cię zachwyci, przy okazji masz szansę poznać wyjątkowy koloryt tego regionu. Na trasie będziesz mijać gotyckie kościółki, urokliwe stare wiatraki i domy podcieniowe. Stąd możesz udać się dalej w kierunku Zalewu Wiślanego. Więcej informacji na stronie internetowej Pomorskie Travel.
  • Z Gdyni na Hel – Pierścień Zatoki Puckiej to trasa, którą po prostu trzeba pokonać. Jest to jeden z najpiękniejszych szlaków w całej Polska, prowadzący wzdłuż Zatoki Puckiej. Odcinek z Gdyni na Hel to 80 km malowniczej drogi rowerowej. Sprawdź tutaj.

Tak więc wyjmij rower z piwnicy, napompuj opony, nasmaruj łańcuch i w trasę! Wiosna już w pełni, czas zacząć pedałować i odkrywać Pomorze!

ciekawe artykuły

Słynne Pomorskie przysmaki

Choć Pomorska kuchnia wielu Polakom kojarzy się głównie z pysznymi rybami, Pomorze i Kaszuby... (więcej).

W jaki sposób mogę umówić się na wizytę w Oddziale ds. Legalizacji Pobytu Cudzoziemców w Gdańsku, by osobiście złożyć mój wniosek?

Wniosek legalizujący pobyt należy złożyć osobiście. W tej części poradnika Legalizacja pobytu i zatrudniania cudzoziemców... (więcej).

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez wnioskodawców przy składaniu wniosku o udzielenie Zezwolenia na Pobyt Czasowy?

Ubieganie się o Zezwolenie na Pobyt Czasowy wymaga wypełnienia formularza aplikacyjnego. W dalszej części... (więcej).

Dookoła Pomorza i jeszcze dalej

Ile par skarpetek potrzebuje biegacz, aby okrążyć województwo pomorskie? To nie żart z cyklu... (więcej).