Pomorze skazane na sukces

W odpowiedzi na kryzys na Białorusi w 2020 roku uruchomiono program Polska. Business Harbour, wspierający relokację pracowników i organizacji z branży IT do Polski. Program objął również Ukrainę, Mołdawię, Armenię i Gruzję. Pomorze było pierwszym regionem, który zaoferował rozwiązania komplementarne do oferty PBH. Invest in Pomerania, będąca inicjatywą samorządową koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, opracowała ujednolicony program wsparcia – Come2Pomerania.

Dzięki niemu w ciągu 2 lat w regionie ugruntowało się 8 firm, a kolejne czekają na swoją kolej. Celem programu C2P, jest pomoc firmom i specjalistom w osiedleniu się na Pomorzu. Serwis gromadzi najważniejsze informacje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej oraz ofertę IiP w zakresie możliwości skorzystania m.in. z rządowych grantów, propozycji inwestycyjnych, wsparcia informacyjnego, marketingowego czy prawnego. Można tam również znaleźć szereg praktycznych informacji przydatnych w codziennym życiu oraz bezpośrednie kontakty do pracowników IiP. Decydując się na przeprowadzkę do województwa pomorskiego, należy wziąć pod uwagę szereg aspektów prowadzenia firmy.

 

W ramach programu oferujemy pomoc w procedurach wizowych i legalizacji za pośrednictwem naszego rzecznika inwestora, tymczasową powierzchnię biurową. Wspieramy w działaniach marketingowych a nawet w procesie rekrutacji, informujemy  o dostępnych  programach  grantowych i innych zachętach inwestycyjnych. Cieszę się z efektów programu Come2Pomerania, który jest bardzo pomocny dla obcokrajowców w przeprowadzce, ponownym uruchomieniu biznesu i rozwoju w regionie – mówi Aleksandra Moszyńska, BSS Promotion Project Manager w Invest in Pomerania.

 

IiP przygotowuje się do kolejnej fazy wdrażania programu, równocześnie zapewniając doskonałą mediację pomiędzy firmami, urzędami i instytucjami, wprowadzając inwestorów w lokalne realia. Aby wyznaczyć nowe cele i podnieść standardy swojej działalności, IiP wnikliwie analizuje potrzeby i oczekiwania nowych firm, na podstawie tych które skorzystały już z programu Come2Pomerania.

 

Dlaczego warto wybrać Pomorze?

Pierwszą firmą, która zdecydowała się na wejście za pośrednictwem Come2Pomerania, było Digiteum. Firma z Mińska specjalizująca się w rozwoju oprogramowania otworzyła w październiku 2020 swoje trójmiejskie biuro.

Jest wiele powodów, dla których wybraliśmy województwo pomorskie na lokalizację nowego oddziału Digiteum. Przede wszystkim chciałbym podkreślić dobrze rozwiniętą i stale ulepszaną infrastrukturę biznesową i prawną w tym regionie, bliskość naszych kluczowych rynków, m.in. skandynawskich i niemieckojęzycznych oraz silne wsparcie ze strony instytucji rządowych i lokalnych. Polska, a w szczególności pomorskie jest po prostu wspaniałym miejscem do bycia – wiele łączy nas z perspektywy historycznej i kulturowej – mówi Katherine Lazarevich współzałożycielka i co-CEO Digiteum.

 

Dlaczego Pomorze skazane jest na sukces dowiesz się czytając dalszą część artykułu w serwisie Invest in Pomerania.

ciekawe artykuły

Pomorze jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce

Najbliższe tygodnie to czas, w którym absolwenci szkół średnich będą musieli zadecydować o wyborze... (więcej).

Pomorskie Przyjazne Rodzicom: Współczesne ojcostwo. Elastyczne możliwości.

Rola ojca w życiu dziecka jest ważniejsza niż jeszcze niedawno powszechnie się przyjmowało. Społeczne... (więcej).

Pomorskie Przyjazne Rodzicom: atrakcje dla dzieci na Pomorzu

Województwo pomorskie jest jedną z ciekawszych destynacji turystycznych dla rodzin z dziećmi. Plaża i... (więcej).

Pomorskie Przyjazne Rodzicom: prawa matki na rynku pracy

W dzisiejszych czasach wiele kobiet decyduje się na kontynuowanie kariery zawodowej po urodzeniu dziecka.... (więcej).