Praca, odpoczynek, rozrywka, życie – gdzie mieszkańcy Trójmiasta pracują, bawią się i odpoczywają?

Pomorze zapewnia nie tylko wspaniały wypoczynek na plaży. Region tętni życiem przez cały rok. Można tu zacząć udaną karierę zawodową, a po pracy oddawać się relaksowi, rozrywce i po prostu miło spędzać czas, korzystając z niezliczonych atrakcji. Które z nich są godne polecenia? Gdzie szukać interesującej pracy na Pomorzu? Oto kilka naszych propozycji!

Rozrywka i rekreacja

W Gdańsku istnieje pewne miejsce, w którym nie da się nudzić, sytuacja nie zmienia się od niemal 8 stuleci! Jarmark Świętego Dominika powstał w 1260 roku. Dziś znajdziemy tu tysiące kramów z rzemiosłem i niezwykłymi przedmiotami. Pomiędzy straganami i antykwariatami odbywają się pokazy kuglarzy i akrobatów. To prawdopodobnie największe tego typu miejsce w Polsce.

JARMARK DOMINIKAŃSKI

Czy Gdańsk warto oceniać z góry? Oczywiście! Pod warunkiem, że chodzi o perspektywę z Amber Sky. Nowoczesne koło widokowe pozwala wznieść się na wysokość 50 m i z tej perspektywy podziwiać panoramę miasta. Z wygodnej klimatyzowanej gondol łatwiej ocenić, które zabytki i atrakcje warto zobaczyć z bliska.

GDAŃSK AMBERSKY KOŁO WIDOKOWE

W Gdańsku, jak w każdym portowym mieście, możemy znaleźć klimatyczne tawerny. Jedna z nich jest szczególnie wyjątkowa. Czarna Perła to tawerna na stylowym okręcie, gdzie nie brakuje doskonałego jedzenia, orzeźwiającego piwa i doskonałych szant. Miejscowi i turyści, którzy mają okazję ją odwiedzić, bardzo chętnie tu wracają!

A gdzie w Trójmieście oddawać się rekreacji? Naszym zdaniem najlepsze miejsca to gdyńskie Kępa Redłowska i Klif Orłowski. Trudno o spacer we wspanialszych okolicznościach przyrody. Na przybyłych czekają niesamowite widoki! Warto przespacerować się także po tutejszym molo.

Z kolei Sopot może zaoferować nie tylko wypoczynek na słynnym molo i „Monciaku”. W ostatnich latach powstało tu mnóstwo nie pozwalających na nudę escape roomów i quest roomów. Jedne z najciekawszych to z pewnością Krwawa Piwnica, Questrooms i Undercover City Games: Sopot – atrakcja połączona ze zwiedzaniem i aktywnym poznawaniem miasta.

DAR POMORZA

Praca dla ambitnych

sektora IT. Intel? Amazon? Cenione za kulturę pracy firmy skandynawskie? Międzynarodowe przedsiębiorstwa chłoną specjalistów i młode talenty. Naprawdę warto poszukać na Pomorzu szansy na udaną karierę!

Na Pomorzu jednocześnie ceni się startupy. Wielu młodych ludzi wybiera właśnie taką drogę. Z szeroko otwartymi drzwiami czeka na nich Pomorski Park Naukowo – Technologiczny Gdynia, największy polski hub dla innowatorów z zakresu biznesu, nauki i technologii.

Praca w kulturze? Pomorskie to wspaniały wybór! Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności czy gdyńskie muzea-okręty to tylko wybrane miejsca, w których pasjonaci sztuki historii i innych dziedzin, mają szansę dzielić się swoją wiedzą z innymi. Zawodowo!

GDAŃSK MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

Nie wolno zapominać o sektorze morskim, w którym szansę na realizację ambitnych projektów i rozwój zawodowy znajdują inżynierowie i specjaliści. Zlokalizowane w Trójmieście stocznie projektują nie tylko arktyczne kontenerowce, ale również luksusowe jachty i wieże wiatrowe!

ciekawe artykuły

Pomiędzy hanzeatyckimi tradycjami a przyszłością związaną z handlem. Morski Port Gdański rozkwita!

Gdański port należy do najważniejszych na Bałtyku, a przyszłość przynajmniej z kilku względów jawi... (więcej).

Jesień na Pomorzu – wybierz się na spacer!

Jesień to zdradliwa pora roku. Potrafi być ponura, deszczowa i zimna. Potrafi być też... (więcej).

Stabilny wzrost, wiele możliwości – spojrzenie na aktywność zawodową mieszkańców województwa pomorskiego

Opinie, że województwo pomorskie to świetne miejsce do rozwoju zawodowego i życia na wysokim... (więcej).

Pomorze to nie tylko Trójmiasto. Poznaj piękne i nieznane miejsca Pomorza!

Myślimy Pomorze, mówimy Trójmiasto. Ta aglomeracja złożona z trzech dużych miast przyciągają zarówno turystów,... (więcej).