Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych (PJWSTK) została założona w 1994 r. przez Fundację Rozwoju Technik Komputerowych, realizującą porozumienie zawarte pomiędzy rządami Polski i Japonii z roku 1993. W 2007 roku utworzony został Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Gdańsku, kształcący studentów na kierunku Informatyka. W 2010 roku został on przekształcony w samodzielny Wydział Informatyki. W tym samym roku utworzono Wydział Sztuki Nowych Mediów. Obydwa wydziały mieszczą się w tym samym budynku, co pozwala na niezwykle interesującą wymianę idei pomiędzy Studentami kierunku technicznego i artystycznego.

2 wydziały
6 ścieżek specjalizacji w ramach studiów IT
30 dodatkowych kursów podnoszących kwalifikacje
5 lektoratów językowych (angielski, hiszpański, szwedzki, norweski i japoński)
30 różnych szkoleń z zakresu IT

Skontaktuj się z działem rekrutacji

Aplikuj

Skontaktuj się z działem rekrutacji dla obcokrajowców

Aplikuj
Zaawansowane szkolenia

Adobe Illustrator CC, Akademia CISCO, Optymalizacja kodu SQL i PL/SQL, Linux LPIC 1-101, Software Development na przykładzie programowania baz danych Oracle i inne

Absolwenci PJATK w Gdańsku gotowi są do pracy na każdym z etapów procesu wytwarzania rozwiązań IT, wykazują się umiejętnością realizacji i weryfikacji komponentów systemów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją, umiejętnością administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi, umiejętnością praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi, analizy wymagań, projektowania i programowania aplikacji. Przygotowanie z zakresu podstaw informatyki i jej kontekstu społecznego umożliwia uzupełnianie wiedzy w szybko zmieniającej się rzeczywistości.