Romantyczny weekend w Trójmieście

Kiedy myślimy o romantycznym weekendzie, to przed oczami staje nam Paryż, Rzym lub Wenecja. Warto zdać sobie sprawę, że Trójmiasto pod tym względem niewiele ustępuje innym europejskim miastom – tu również spędzimy czas, który będziemy pamiętać przez całe życie. Jak zatem można spędzić romantyczny weekend w Trójmieście? Oto pięć przykładowych propozycji.

Spacer ulicami Gdańska

Gdańsk został w ogromnej części odbudowany do sięgającego średniowiecza oryginalnego wyglądu i gotyckiej stylistyki. Dzięki temu, nie trzeba znać się na zabytkach i historii, aby poczuć nieodparty urok takich ulic jak Mariacka, Długi Targ, Piwna (ze stojącą tam Bramą Zakochanych), most Chlebowy czy inne, równie urokliwe uliczki. Jest ich tutaj tyle, że wystarczy na długi spacer, po którym warto zasiąść w jednej z eleganckich i kameralnych restauracji, których tam nie brakuje. Dodatkowym atutem takiego spaceru jest to, że wspomniane ulice są równie czarujące o każdej porze roku (a zdaniem niektórych w jesiennej odsłonie, zyskują na uroku, i to nie tylko ze względu na mniejszy gwar) więc nic straconego jeśli wybierzecie inni rodzaj rozrywki na Walentynki.

Gdansk-dluga-street

"Kiedy myślimy o romantycznym weekendzie, to przed oczami staje nam Paryż, Rzym lub Wenecja. Warto zdać sobie sprawę, że Trójmiasto pod tym względem niewiele ustępuje innym europejskim miastom."

Romantyczne orłowskie molo

Dla zakochanych będzie równie atrakcyjne, jak nie bardziej, gdyż jest mniej oblegane niż to sopockie. – Z molo widać majestatyczny Klif Orłowski, oraz jest świetnym punktem do rozpoczęcia romantycznego spaceru po dzielnicy Orłowo, która została wybudowana jako uzdrowisko. Dziś luksusowe apartamenty gwiazd i biznesmenów mieszają się z przedwojennymi willami, a cała dzielnica jest otulona lasem i bogata w przyrodę (dlatego warto wybrać się tu też jesienią).

Wnętrze Kino Kameralne Cafe, Lektykarska 4, Gdańsk

Kameralnie

Jeśli chcecie zaznać atmosfery niczym z piosenki „W małym kinie” Mieczysława Fogga. Idealnym punktem wieczoru jest seans w kinie, które znajdziemy w Gdańsku przy ulicy Lektykarskiej 4 (w budynku Hampton by Hilton). Kino nazywa się – nomen omen – „Kameralne” i takie też jest w istocie. Nie zaznacie tu głośnego tłumu, barów z popcornami czy pokazów 3D. A po seansie możecie podzielić się wrażeniami w znajdującej się w tym samym lokalu kawiarni. Randka idealna? Sprawdźcie repertuar na https://www.kinokameralnecafe.pl/repertuar/

SPAktakularny weekend

Pomorze obfituje w ośrodki SPA, które mają bardzo różnorodną ofertę, cenę i położenie – dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Kąpiele w gorących źródłach? Aromaterapia? Masaże gorącymi kamieniami? Wszystkie te zabiegi dają niezaprzeczalne korzyści w postaci zdrowia, wyciszenia i świetnego samopoczucia; pamiętajmy jednak, że weekend w SPA jest przede wszystkim świetnym pretekstem do tego, by spędzić z drugą osobą czas. I to wyłącznie z nią.

Bliżej natury

Kto powiedział, że romantycznego weekendu we dwoje nie można spędzić aktywnie? Idealnym miejscem na taką randkę jest Wyspa Sobieszewska i znajdujący się tam rezerwat, przez który prowadzi ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna. Ma ona 6 kilometrów długości, a na całej trasie znajdują się tablice opisujące najciekawsze elementy tutejszej unikalnej przyrody. Możemy także wejść na wieże obserwacyjne, z których obejrzymy okolicę. Zapaleni ornitolodzy odwiedzają rezerwat na wiosnę i jesień, kiedy można obserwować przeloty ptaków z i do ciepłych krajów. Pamiętajmy o zabraniu lornetek!

Podsumowanie

To oczywiście tylko kilka przykładów na romantyczne spędzenie czasu w Trójmieście. Warto tu przyjechać i przekonać się o tym, że nasze wybrzeże ma swój własny, niepowtarzalny klimat – zupełnie inny od tego, który uświadczymy w Paryżu czy Wenecji… oraz o tym, że to nie miejsce jest najważniejsze – ale to, z kim ten piękny czas spędzimy!

ciekawe artykuły

Gry Planszowe w Trójmieście

Pamiętasz te czasy kiedy wszystkie pochmurne wieczory spędzało się na podłodze, przesuwając kolorowe pionki... (więcej).

Kajakiem i jachtem po Pomorzu

Lato w tym roku dopisuje, nic więc dziwnego, że przybywa amatorów łączenia aktywnego spędzania... (więcej).

Jak Leo, Piotr i John Alex trafili do Gdańska

Jeśli czegoś nie lubisz – zmień to. Jeżeli nie możesz tego zmienić – zmień... (więcej).

Sektor BSS na Pomorzu. Tegoroczne perspektywy i zarobki

Rynek nowoczesnych procesów biznesowych na Pomorzu dynamicznie się rozwija. Coraz więcej światowych firm przenosi... (więcej).