Słoneczny spacer z historią w tle

Słońce, miłe towarzystwo i ciekawe opowieści. Tak właśnie zaczęliśmy sobotni poranek podczas kolejnej edycji spotkań „Expats in Tri-City with Live more. Pomerania”. Pani przewodnik, która przygotowała dla nas historię Starego Miasta w pigułce, przy okazji pełniła rolę dociekliwego detektywa. A czy wy wiecie jakie tajemnice skrywają mury gdańskich kamienic?

Od początku bieżącego roku „Live more. Pomerania” angażuje się w spotkania „Expats in Tri-City with Live more. Pomerania”. Mają one na celu zintegrowanie osób obecnie mieszkających na Pomorzu, ale pochodzących z zagranicy lub innych regionów Polski. Do tej pory odbyły się 4 spotkania, podczas których uczestnicy mieli okazję zdobyć nowe umiejętności na warsztatach, wysłuchać wciągających wykładów prelegentów (jeśli chcesz zobaczyć, o czym rozmawiamy na spotkaniach, agendy poprzednich meetupów dostępne są tutaj i tutaj) oraz poznać osoby, które dzielą ich los. Spotkania odbywały się w różnych miejscach na terenie całego Trójmiasta: od nowoczesnego Garnizonu w Gdańsku, po prestiżowy Hotel Rezydent w Sopocie.

Spacer z przewodnikiem

W wakacje postanowiliśmy przygotować dla uczestników coś nowego, spacer po Starym Mieście, czyli jednym z najpiękniejszych terenów Gdańska. Naszą wyprawę zaczęliśmy od Zielonego Mostu, gdzie dzięki opowieściom towarzyszącej nam przewodnik, cofnęliśmy się do czasów średniowiecza. Podczas gdy wysłuchiwaliśmy opowieści o żeglarzach, kupcach i rybakach napływających do Gdańska w XII i XIII wieku, w tle mogliśmy obserwować płynących przez Motławę kajakarzy oraz spacerujących wzdłuż niej turystów.

Idąc wzdłuż Motławy, znaleźliśmy się przy starym porcie, gdzie największą gratką dla turystów i lokalnych historyków jest zabytkowy Żuraw – najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy. Przechodząc przez ulicę Długą zobaczyliśmy piękne i kolorowe kamienice z ornamentami, które podziwiali nawet najmłodsi uczestnicy wycieczki. Pani przewodnik nie omieszkała opowiedzieć kilku ciekawostek o najbardziej charakterystycznych elementach tej ulicy, takich jak Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dom Uphagena czy Złota Brama, pod którą ostatecznie się znaleźliśmy.

Nadchodzące spotkania

Nasze sobotnie spotkanie okazało się idealnym zwieńczeniem serii meetupów. Bardzo miło było nam zobaczyć nie tylko znajome twarze z poprzednich spotkań, ale również całe rodziny. Mamy nadzieję, że był to dla Was wartościowy czas, wypełniony przyjazną atmosferą, ciekawymi prelekcjami oraz dużą porcją uśmiechu. O kolejnych wydarzeniach dowiedzie się z naszej sekcji “Artykuły” lub z naszego FacebookaDo zobaczenia po wakacjach!

Galeria zdjęć

ciekawe artykuły

Jak napisać CV, tak aby oczarować pomorskie firmy?

Praca na Pomorzu staje się interesującą perspektywą dla coraz większej liczby Polaków, jak również... (więcej).

Dlaczego warto pracować i studiować równocześnie? Możliwości w Trójmieście

Trójmiasto to jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków nie tylko turystycznych, ale także edukacyjnych i... (więcej).

Obcojęzyczne Trójmiasto – sprawdź jakie możliwości rozwoju mają obcokrajowcy

Trójmiasto to jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Bliskość morza, bogata oferta... (więcej).