Wiosna na Pomorzu – spędź ją aktywnie!

Wiosna to czas, kiedy warto oddać się rozrywkom na świeżym powietrzu. Oprócz leniuchowania na plaży, Pomorze oferuje wiele wydarzeń kulturalnych, eventów i koncertów. Sprawdź, jakim aktywnościom można oddać się w ciepłe dni i wykorzystać wiosnę na 100%!

Juwenalia

Kto z nas nie lubi imprez plenerowych z udziałem największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej? Juwenalia to wydarzenie, które tłumnie przyciąga nie tylko studentów, ale również osoby w każdym wieku! A wszystko, dzięki zróżnicowanemu doborowi zespołów. W tym roku 11 maja w Gdańsku wystąpią między innymi: Bass Astral x Igo – jedni z najbardziej pożądanych twórców muzyki elektronicznej na festiwalach, Krzysztof Zalewski, Lady Pank, Nocny Kochanek, Tede, Rosalie, KAMP!, Pawbeats Orchestra, Ten Typ Mes. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Gdański Festiwal Muzyczny

W dniach 18-25 maja odbędzie się Gdański Festiwal Muzyczny. To ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki poważnej. Na festiwalu wystąpią najwięksi artyści klasyczni m.in z Francji, Hiszpanii, Holandii, Bydgoszczy i oczywiście Gdańska. Wykonane zostaną utwory Fryderyka Chopina, kompozycje Karola Lipińskiego, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego i Grażyny Bacewicz. Na koncerty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej obowiązują płatne zaproszenia, na pozostałe koncerty wstęp jest wolny.

Fasada Filharmonii Bałtyckiej W Gdańsku

Regaty o Puchar Mariny Gdańsk

Zmagania regatowe najlepszych żeglarzy będzie można śledzić w dniach 8-9 czerwca. Na wydarzeniu pojawią się między innymi reprezentanci Polski, Niemiec, Szwecji i Rosji. Regaty o Puchar Mariny już od 13 lat przyciągają wszystkich miłośników żeglarstwa. Widzowie będą mogli śledzić zmagania regatowe z molo i plaży w Brzeźnie.

Regaty Bałtyk
Stocznia Władysławowo

Aktywności na świeżym powietrzu: Piknik Rodzinny - Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie

Piknik Rodzinny – Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie to cykliczne wydarzenie, które odbędzie się 2 czerwca na Stadionie Leśnym w Sopocie. Na mieszkańców czekać będzie około 15 atrakcji podzielonych tematycznie. Wówczas płyta stadionu zamieni się w specjalne strefy – sportową, zdrowotną, rozrywkową i gastronomiczną. Każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego już teraz warto uwzględnić w planach to wydarzenie! Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji takich jak ognisko, muzyka na żywo, food-trucki, grill, tyczka dla każdego, miasteczko lekkoatletyczne, unihokej, badminton, siatkówka, koszykówka, wielka dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, tor przeszkód, pokazy parkour, strzelnica. Dobra zabawa gwarantowana!

Europejska Noc Muzeów 2019

Tegoroczna Noc Muzeów w Trójmieście odbędzie się w nocy z 18 na 19 maja. Na wszystkich zainteresowanych czekać będą galerie, muzea i inne instytucje i placówki kulturalne. Co ważne, wejścia do muzeów będą darmowe lub pobierana będzie symboliczna opłata. Organizatorzy przygotują specjalne atrakcje i udostępnią miejsca, które na co dzień nie są otwarte dla zwiedzających. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się raz w roku, dlatego nie można o nim zapomnieć!

Muzeum Solidarności Europejskiej W Gdańsku

ciekawe artykuły

Nadmorskie spacery poza miastem

Po dłuższym okresie przebywania w domu podczas pandemii koronawirusa wielu z nas żywi nieodpartą... (więcej).

Trójmiejska sztuka uliczna

Widzimy je codziennie. Zdobią ściany budynków, garaże, mury. Dodają koloru i uroku, tworzą wyjątkowy... (więcej).

Szukanie pracy w dobie Covid-19

Epidemia covid-19 wpłynęła na wiele sfer naszego życia. W dużym stopniu odcisnęła także piętno... (więcej).