Znajdź równowagę na Pomorzu

W nowej kampanii wizerunkowo-rekrutacyjnej firmy działające w województwie pomorskim i Invest in Pomerania zachęcają specjalistów z innych regionów do przeprowadzki na Pomorze. Obiecują karierę pozwalającą zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Crossmediową kampanię pokazującą walory Pomorza jako regionu sprzyjającego zachowaniu work-life balance, zaplanowała Pracownia_EB, agencja należąca do GoldenLine, spółki z grupy Agora.

Centralną częścią kampanii „Work-life balance? Pomorskie!” jest film pokazujący dzień z życia sześciorga pracowników lokalnych firm. Kamera towarzyszy im od wczesnego poranka, do późnych godzin wieczornych, pokazując ich pracę, życie rodzinne i pasje. Dzięki temu widzowie mogą przekonać się, że na Pomorzu szerokie możliwości zawodowe łączą się z niezwykłymi warunkami życiowymi – bogactwem przyrody, dobrą ofertą infrastrukturalną i kulturalną.

Filmowi towarzyszą m.in. artykuły w mediach tradycyjnych i serwisach internetowych oraz audycje radiowe. Wszystko po to, by przekaz kampanii dotarł do jak największej liczby potencjalnych pracowników spoza Pomorza. „Hubem informacyjnym” całej akcji jest strona internetowa i media społecznościowe „Live more. Pomerania”, projektu stworzonego przez inicjatywę Invest in Pomerania, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza i Samorząd Województwa Pomorskiego. Serwis Livemorepomerania.com w całości poświęcony jest życiu i pracy w województwie pomorskim.

Kampania powstała dzięki połączeniu wysiłków Invest in Pomerania oraz czołowych pomorskich pracodawców, firm: ADVA Optical Networking, Arla Global SSC, Blue Media, Gibbs Hybrid, Intel, JYSK i Nordea.

Materiał wideo można obejrzeć tutaj:

– Rynek pracy jest coraz bardziej wymagający. Bardzo wielu pracodawców przeznacza niemałe środki na budowanie wizerunku, pozwalającego przyciągnąć najlepszych kandydatów. Przyszedł czas na połączenie tych działań z siłami regionów i miast, które mają świetną ofertę dla mieszkańców, a dodatkowo zależy im na przyciąganiu nowych osób – wyjaśnia Bartosz Sendrowicz z Pracowni EB od GoldenLine, pomysłodawca i koordynator projektu. – Cieszę się, że udało nam się przekonać do zaangażowania w projekt dużych, otwartych i świadomych tej potrzeby pracodawców oraz Invest in Pomerania, dla której wsparcie rynku pracy jest jednym z priorytetów. Poza tym, to jedna z niewielu akcji wizerunkowo-rekrutacyjnych łącząca wysiłki biznesu i partnera publicznego.

Kampanię opracowała agencja employer brandingowa Pracownia EB. Materiał filmowy przygotowała natmoast agencja Flota Filmowa, znana m.in. z produkcji filmów reklamowych dla Link4 czy Mbanku.

Pracownia EB to agencja konsultingowa zajmująca się doradztwem oraz realizacją projektów w zakresie budowania marki pracodawcy, która działa w ramach firmy GoldenLine należącej do Grupy Agora. Pracownia EB tworzy strategie employer brandingowe i realizuje kampanie z zakresu marketingu rekrutacyjnego. Specjalizuje się w działaniach digitalowych – jej projekty wygrywają konkursy na najlepsze materiały rekrutacyjne, strony kariery, wideo i kampanie w mediach społecznościowych. W gronie klientów Pracowni EB są najwięksi pracodawcy w Polsce oraz globalne marki działające w różnych branżach – od telekomunikacji i IT, aż po retail i produkcję. Z agencją współpracowały m.in. Arla GSS, Budimex, IKEA czy Oney.

ciekawe artykuły

Jak napisać CV, tak aby oczarować pomorskie firmy?

Praca na Pomorzu staje się interesującą perspektywą dla coraz większej liczby Polaków, jak również... (więcej).

Dlaczego warto pracować i studiować równocześnie? Możliwości w Trójmieście

Trójmiasto to jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków nie tylko turystycznych, ale także edukacyjnych i... (więcej).

Obcojęzyczne Trójmiasto – sprawdź jakie możliwości rozwoju mają obcokrajowcy

Trójmiasto to jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Bliskość morza, bogata oferta... (więcej).