Znajdź równowagę na Pomorzu

W nowej kampanii wizerunkowo-rekrutacyjnej firmy działające w województwie pomorskim i Invest in Pomerania zachęcają specjalistów z innych regionów do przeprowadzki na Pomorze. Obiecują karierę pozwalającą zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Crossmediową kampanię pokazującą walory Pomorza jako regionu sprzyjającego zachowaniu work-life balance, zaplanowała Pracownia_EB, agencja należąca do GoldenLine, spółki z grupy Agora.

Centralną częścią kampanii „Work-life balance? Pomorskie!” jest film pokazujący dzień z życia sześciorga pracowników lokalnych firm. Kamera towarzyszy im od wczesnego poranka, do późnych godzin wieczornych, pokazując ich pracę, życie rodzinne i pasje. Dzięki temu widzowie mogą przekonać się, że na Pomorzu szerokie możliwości zawodowe łączą się z niezwykłymi warunkami życiowymi – bogactwem przyrody, dobrą ofertą infrastrukturalną i kulturalną.

Filmowi towarzyszą m.in. artykuły w mediach tradycyjnych i serwisach internetowych oraz audycje radiowe. Wszystko po to, by przekaz kampanii dotarł do jak największej liczby potencjalnych pracowników spoza Pomorza. „Hubem informacyjnym” całej akcji jest strona internetowa i media społecznościowe „Live more. Pomerania”, projektu stworzonego przez inicjatywę Invest in Pomerania, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza i Samorząd Województwa Pomorskiego. Serwis Livemorepomerania.com w całości poświęcony jest życiu i pracy w województwie pomorskim.

Kampania powstała dzięki połączeniu wysiłków Invest in Pomerania oraz czołowych pomorskich pracodawców, firm: ADVA Optical Networking, Arla Global SSC, Blue Media, Gibbs Hybrid, Intel, JYSK i Nordea.

Materiał wideo można obejrzeć tutaj:

– Rynek pracy jest coraz bardziej wymagający. Bardzo wielu pracodawców przeznacza niemałe środki na budowanie wizerunku, pozwalającego przyciągnąć najlepszych kandydatów. Przyszedł czas na połączenie tych działań z siłami regionów i miast, które mają świetną ofertę dla mieszkańców, a dodatkowo zależy im na przyciąganiu nowych osób – wyjaśnia Bartosz Sendrowicz z Pracowni EB od GoldenLine, pomysłodawca i koordynator projektu. – Cieszę się, że udało nam się przekonać do zaangażowania w projekt dużych, otwartych i świadomych tej potrzeby pracodawców oraz Invest in Pomerania, dla której wsparcie rynku pracy jest jednym z priorytetów. Poza tym, to jedna z niewielu akcji wizerunkowo-rekrutacyjnych łącząca wysiłki biznesu i partnera publicznego.

Kampanię opracowała agencja employer brandingowa Pracownia EB. Materiał filmowy przygotowała natmoast agencja Flota Filmowa, znana m.in. z produkcji filmów reklamowych dla Link4 czy Mbanku.

Pracownia EB to agencja konsultingowa zajmująca się doradztwem oraz realizacją projektów w zakresie budowania marki pracodawcy, która działa w ramach firmy GoldenLine należącej do Grupy Agora. Pracownia EB tworzy strategie employer brandingowe i realizuje kampanie z zakresu marketingu rekrutacyjnego. Specjalizuje się w działaniach digitalowych – jej projekty wygrywają konkursy na najlepsze materiały rekrutacyjne, strony kariery, wideo i kampanie w mediach społecznościowych. W gronie klientów Pracowni EB są najwięksi pracodawcy w Polsce oraz globalne marki działające w różnych branżach – od telekomunikacji i IT, aż po retail i produkcję. Z agencją współpracowały m.in. Arla GSS, Budimex, IKEA czy Oney.

ciekawe artykuły

Juwenalia w Trójmieście – szansa na świetną rozrywkę dla żaków!

Maj co roku stanowi czas świętowania trójmiejskich studentów i miłośników doskonałej muzyki. Znaczna część... (więcej).

Czym jest BSS (Business Services Sector) oraz jakie są pespektywy jego rozwoju?

Gospodarka i rynek pracy w województwie pomorskim znacznie zmieniły się w ostatnich latach. Dziś... (więcej).

Komunikacja miejska w Trójmieście – zobacz jak proste jest poruszanie się miedzy miastami!

Trójmiejska komunikacja publiczna jest wyjątkowa na tle całego kraju. W końcu łączy ze sobą... (więcej).

Nietypowe kierunki studiów – sprawdź oferty edukacyjne uczelni publicznych w Trójmieście

Trójmiasto to naprawdę ciekawe miejsce do studiowania. Na 24 uczelniach oferujących około 275 kierunków... (więcej).