Życie

Dzięki swojej nadmorskiej lokalizacji pomorskie uważane jest za letnią stolicę Polski. Dla wielu jest to miejsce idealne na wakacyjny odpoczynek. A gdyby tak zostać tu na dłużej? Mieć na wyciągnięcie ręki morze i piaszczyste plaże, w każdym momencie móc pływać kajakiem w samym centrum Gdańska, kąpać się w kaszubskich jeziorach, spacerować w trójmiejskich lasach czy imprezować w Sopocie?

316 km

Linii brzegowej z piaszczystymi plażami – żeby otoczyć linię brzegową województwa pomorskiego musiałoby się złapać za ręce 197 500 osób! To więcej niż mieszkańców Seszele, Bermudów i San Marino razem wziętych!

2901

Liczba jezior w województwie pomorskich – jeśli chciałoby się wykąpać w jednym z nich dziennie, zajęłoby to prawie 8 lat!

664,4 tys. ha

Tyle wynosi powierzchnia lasów, nasze województwo zajmuje 3. miejsce pod względem lesistości w Polsce!

73.7 %

Tyle osób jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z życia w województwie pomorskim

1
miejsce w polsce

Co daje nam 1. miejsce w Polsce

86 %

Ocenia jakość życia w Trójmieście jako wysoką

Poznaj Trójmiasto

Największym pomorskim ośrodkiem miejskim jest Trójmiasto. Metropolia ta obejmuje Gdańsk, Gdynię i Sopot, mieszka w nich niemal 750 tys. ludzi. Usytuowane pomiędzy wzgórzami morenowymi, a morzem Trójmiasto jest połączone dwoma arteriami komunikacyjnymi i trakcją kolejową, co zwiększa mobilność i ułatwia orientację. Każde z trzech miast posiada swój własny unikalny klimat.

gdańsk

Gdańsk to miasto z historią, bez wątpienia poczujesz jego wyjątkowego ducha spacerując uliczkami Głównego Miasta lub nad Motławą. Jednocześnie miasto zapewnia pełen wachlarz usług, począwszy od kulinariów, kończąc na atrakcjach turystycznych, kulturalnych i różnorodnych usługach. Jego centrum to raj dla zwiedzających, ale również w innych dzielnicach każdy znajdzie coś dla siebie - spacer po leśnej Osowej, kulinarna przechadzka po Wrzeszczu czy odpoczynek w pięknym parku w Oliwie.

sopot

Sopot, cieszący się prestiżem nadmorskiego kurortu i uzdrowiska jest imprezowym centrum Trójmiasta odwiedzanym tłumnie w piątki i weekendy. W sezonie letnim główna ulica Sopotu, Monte Cassino przypomina teren festiwalu -
zjeżdżają tu turyści polscy i zagraniczni. Górny Sopot to przeciwieństwo centrum miasta - okolona lasem ostoja ciszy.

gdynia

Zabudowa centrum Gdyni, młodego miasta to mozaika stylów: trochę modernizmu, dużo socrealizmu i nowoczesności. Nazywane również “Miastem zrodzonym z morza i marzeń”.

Nie tylko Trójmiasto

Do większych miast należy m.in. położony w zachodniej części województwa Słupsk, leżące blisko Trójmiasta Tczew, Wejherowo, Rumia czy Reda, a także ważne kaszubskie miasta – Kartuzy, Żukowo i Kościerzyna. W głębi województwa położony jest również przemysłowy Kwidzyn, otoczone jeziorami Chojnice oraz Malbork z jednym z najwspanialszych średniowiecznych zamków w Europie.

Sprawdź,

gdzie szukać mieszkania!

Szukaj mieszkania w pomorskim!

Sprawdź również: