O nas

Czym jest Live more. Pomerania?

Naszym mottem jest „Województwo pomorskie – miejsce idealne do pracy, rozwoju i życia”. My w nie wierzymy - i chcemy wam udowodnić, że jest prawdziwe! Dlatego w pierwszej kolejności chcielibyśmy pokazać Wam, jak wiele możliwości kryje w sobie nasze województwo.

DLA STUDENTÓW

85% studentów określa swoją decyzję o podjęciu nauki w Trójmieście jako dobrą. Nic dziwnego - całe województwo, a w szczególności Trójmiasto, oferuje zróżnicowane, nowoczesne kierunki studiów.

DLA PRACOWNIKÓW

Staliśmy się jednym z najmocniejszych graczy na rynku IT i nowoczesnych usług biznesowych, co otwiera unikalne ścieżki kariery dla naszych mieszkańców. Liczne inwestycje (takie jak Intel, Amazon, Lufthansa Systems, Kainos czy Playsoft) sprawiają, że trójmiejski rynek pracy jest bardzo chłonny - stopa bezrobocia utrzymuje się tu poniżej średniej krajowej.

DLA MIESZKAŃCÓW

Jeśli pracować i studiować, to także mieszkać. I w tym obszarze Pomorze ma czym się pochwalić - 86% mieszkańców Trójmiasta określa jakość życia jako wysoką. 61% badanych wskazało Trójmiasto jako najlepsze miejsce do zamieszkania - za tymi liczbami stoją liczne koncerty, festiwale, wystawy, akcje kulturalne (jak choćby trwający jeszcze Rok Memlinga) czy wreszcie walory naturalne, jakie oferuje Pomorze.

A po dniu pracy czy egzaminie idziemy na plażę, albo nad jedno z 2901 jezior, albo do lasu, albo... No właśnie - możliwości jest nieskończenie wiele, ale słowa tego nie oddadzą - to trzeba zobaczyć na własne oczy!

To wszystko razem sprawia, że Pomorze to doskonałe miejsce, by żyć – i to żyć bardziej!

Wciąż pracujemy nad rozbudowaną wersją strony, ale część informacji o naszym województwie możecie już znaleźć w zakładkach "Praca" oraz "Życie".


Przy tworzeniu strony internetowej posiłkowaliśmy się danymi Głównego Urzędu Statystycznego oraz wieloma badaniami, w tym:
1. Diagnoza społeczna 2015, raporty: Czapiński J., Panek T. (red.), Warszawa 2015.
2. Pomorski rynek pracy w kontekście relokacji pracowniczej. Wyzwania i potencjały, Ośrodek Badań i Analiz Społecznych, Gdańsk 2016.
3. Stack Overflow Report 2017.
4. Raport Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy, Antal 2016.