Atrakcje

Kultura

TEATRY

Pomorska oferta teatralna jest wyjątkowo bogata - każdy widz na pewno znajdzie coś dla siebie. Teatralną przygodę warto zacząć od Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, który nawiązuje do swojego XVII-wiecznego poprzednika i funkcjonuje jako teatr impresaryjny. W regionie nie brakuje również teatrów awangardowych, teatrów lalek czy mniejszych teatrów studyjnych.

FILHARMONIE I OPERA

Filharmonie w województwie pomorskim to nie tylko koncerty, ale również spotkania literackie, wystawy, teatr tańca oraz działalność filmowa. Opera Bałtycka z kolei zachęca pięknymi widowiskami artystycznymi - spektakle operowe i baletowe, to tylko część repertuaru. Warto również wybrać się na jeden z koncertów symfonicznych, kameralnych czy jazzowych.

MUZEA I GALERIE

Pomorze zdecydowanie może pochwalić się różnorodną ofertą muzealną. Największą popularnością wśród mieszkańców i turystów cieszą się muzea historyczne, w tym m.in. muzeum Solidarności, II Wojny Światowej czy Emigracji. Będąc w Trójmieście nie można przejść obojętnie wobec muzeów związanych z regionem - Muzeum Bursztynu czy też Narodowe Muzeum Morskie.

Kina

Oprócz najpopularniejszych multipleksów w regionie są również lokalne kina studyjne. Dla osób lubiących bardziej kameralne wnętrza albo są zapalonymi rowerzystami, idealne będzie kino ŻAK (można wprowadzić rower do sali kinowej). Z kolei fani ambitnego i artystycznego kina na pewno znajdą coś dla siebie w Gdyńskim Centrum Filmowym lub KinoPorcie.

CENTRA NAUKI

Centra nauki w Trójmieście to połączenie historii i nauki z nowoczesnymi i interaktywnymi wystawami. Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą tam dla siebie wartościową wiedzę i inspirację.

BIBLIOTEKI

Biblioteki cieszą się dobrą renomą wśród pomorskich czytelników. Wypożyczymy w nich zarówno klasyki, bestsellery, jak i najnowsze tytuły, księgozbiór jest regularnie uzupełniany. W wybranych filiach dostępne są pozycje obcojęzyczne, audiobooki i e-booki. Biblioteki stały się też miejscem spotkań autorskich, warsztatów i innych wydarzeń dla dzieci, dorosłych i seniorów. Nie brakuje u nas również mediatek, które oferują również inne rozrywki (m.in. możliwość gry na instrumentach czy na konsolach!). Znajdź najbliższą filię:

Sprawdź również: