ZAPLANUJ PRZEPROWADZKĘ

transport

Przybysze potrzebują czasu żeby oswoić się z trójmiejską komunikacją. Z uwagi na wielość linii komunikacyjnych w trzech miastach, warto przyswoić sobie zasięg poszczególnych biletów.

ZTM w Gdańsku

Trakcje tramwajowe znajdują się jedynie w Gdańsku, łączy ona większość centralnych dzielnic gdańska, dodatkowo w Gdańsku działa również bogata siatka autobusowa. Gdańskie autobusy dojeżdżają również do Sopotu.

ZKM w Gdyni

Autobusy i tzw. „trajtki”, czyli gdyńskie trolejbusy, kursują do wszystkich gdyńskich dzielnic.

skm

SKM, ``nadziemne metro``, łączy ze sobą Trójmiasto i dalsze jednostki urbanistyczne, takie jak Rumia, Reda i Wejherowo położone wzdłuż wybrzeża. Duży zasięg kolejki oznacza różne rodzaje biletów, zależne od wytyczonych stref i odcinków czasowych. SKM zapewnia transport pomiędzy 63 stacjami w obrębie Trójmiasta i jego okolicach (m.in. dojeżdża do Rumii, Wejherowa czy Lęborka). Blisko stacji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe.

PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna od kilku lat łączy Trójmiasto z mniejszymi miastami położonymi w głębi regionu. Teraz w kilkadziesiąt minut można dotrzeć do serca Kaszub, Kartuz i Kościerzyny, co pozwala osobom lubiącym spokój mniejszych miejscowości na codzienne sprawne dojazdy do pracy do Trójmiasta oraz dla mieszkańców Trójmiasta na weekendowe wycieczki po całym regionie (w tym rowerowe!).

Sprawdź również: