ByteBay 2018 – zapraszamy na konferencję

Wydarzenie pod nazwą ByteBay to nowe spojrzenie na konferencję programistyczną, skierowane do dojrzałych programistek i programistów, pozwalające na wymianę wiedzy i doświadczeń dzięki warsztatowej formie. Podczas wydarzenia w centrum uwagi będzie technologia. Patronem medialnym wydarzenia jest m.in. Live more. Pomerania, projekt prowadzony przez zespół Invest in Pomerania, koordynowany przez Agencję Rozwoju Pomorza.

Konferencja odbędzie się w dniach 15 – 16 marca na Stadionie Energa Gdańsk. Podczas 8 – 10 równoległych ścieżek, w ciągu 2 dni, przeprowadzonych zostanie blisko 40 warsztatów typu bring-your-own-laptop (interaktywnych i praktycznych) lub sesji deep-dive (pogłębionych wykładów demonstrujących pojedyncze zagadnienia).

Warsztaty dotykać będą zarówno języków programowania (Java, Kotlin, Clojure, Scala), narzędzi (Docker, Kubernetes, cloud), bazy danych (klasyczne, noSQL), frameworków (Spring, react.js), metodyk (Domain Driven Design), jak i kwestii miękkich (np. ścieżka train the trainer). Twórcom konferencji zależało na nie ograniczaniu się do pojedynczego języka, pojedynczej technologii.

Na konferencję szczególnie zaproszeni są programiści z ponad 3-letnim doświadczeniem w IT, mający solidne podstawy, ale nie mający dostępu do osób ze znacząco większym doświadczeniem oraz programiści z ponad 5-letnim doświadczeniem w IT, którzy potrafią samodzielnie znaleźć odpowiedź na problemy projektowe, ale którzy poszukują inspiracji wykraczających poza codzienne wyzwania.

– W ByteBay wierzymy że ścieżka rozwoju w branży IT nie jest liniowa, nie odbywa się w identyczny sposób dla wszystkich, nie musi być bezpośrednio powiązana z liczbą przepracowanych lat. Wierzymy że w branży IT, nauka odbywa się przez praktykę. Dlatego postanowiliśmy powołać konferencję gdzie na to położyliśmy największy nacisk. Tu, w trakcie warsztatów, umożliwiamy wzajemne dzielenie się wiedzą, wspólne dyskusje. Gdzie uczestnicy będą mogli wspólnie zarażać się pasja, poprzez praktykę lepiej poznać rozwiązania, narzędzia. A ze względu na mnogość i różnorodność ścieżek jesteśmy pewni że każdy odnajdzie coś dla siebie” – mówi główny pomysłodawca konferencji, Jakub Marchwicki.

– Dołączyliśmy do wydarzenia jako Live more. Pomerania, ponieważ branża IT jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin pomorskiej gospodarki, chcemy wspierać ten rozwój i pokazywać programistom, że pomorskie to fajne miejsce nie tylko turystyczne, ale też do życia i pracy – opowiada Wojciech Tyborowski, dyrektor Invest in Pomerania. – Tu czekają na nich perspektywy rozwoju zawodowego, bo prawie 60% dużych centrów usługowych w Trójmieście to właśnie firmy IT, najlepsze w całej Polsce powietrze i pracodawcy, którzy coraz częściej dbają o life-work balance swoich pracowników.

Organizatorami wydarzenia są Jakub Marchwicki, Jola Spodzieja i Bingo HR, sponsorami Nordea oraz Dynatrace. Więcej informacji oraz kupno biletów na stronie internetowej www.bytebay.pl.

ciekawe artykuły

Dowiedz się więcej o gdyńskiej „dol...

W Trójmieście od lat robi się wiele, by stawało się ośrodkiem innowacji.  Swoje siedziby... (więcej).

Nawet najsilniejsze marki muszą się na...

Silna i bardzo rozpoznawalna marka może, ale wcale nie musi pomagać w przyciąganiu najlepszych... (więcej).

Nieruchomości w Gdańsku to szansa na s...

Gdańsk przyciąga ciekawą ofertą rozrywkową i kulturalną, a piękna architektura i bliskość morza stwarzają... (więcej).

Firma idealna? Pełna kobiet i obcokrajo...

Zespół złożony z samych mężczyzn ma gorsze „osiągi”, niż ten, w którym pracują także... (więcej).