Co robić podczas lockdown’u cz.II

Wirus nie ustępuje. Jeśli mamy taką możliwość, wracamy do naszych przytulnych domowych biur, piżamowe garniaczki są prane i prasowane. Powinniśmy izolować się w miarę możliwości, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka. Ale co robić w wolnym czasie? Jeśli opanowaliście już nowe języki lub umiejętności życiowe, upiekliście wystarczająco dużo ciast, aby łatwo wygrać następny Bake-off lub zrobiliście szaliki dla każdego członka rodziny, to szukacie nowych zajęć. Sporządziliśmy krótką listę zajęć, którą może się zainspirujecie. Pamiętajcie przede wszystkim o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Bawcie się dobrze!

1. Czry Mary, Hokus Pokus

Jesteś fanem Harrego Pottera? Zarejestruj się w Hogwarts Is Here, portalu społecznościowym stworzonym przez miłośników magii i czarodziejstwa prowadzących zajęcia na żywo. Po zarejestrowaniu się możesz wybrać swój dom i zapisać się na różne zajęcia, takie jak transmutacja, historia magii i oczywiście obrona przed czarną magią. Po prostu magia!

2. Plaża na wyciągnięcie myszki

Nie udało Ci się w tym roku poleżeć na słonecznej i piaszczystej plaży? Może po prostu nie znosisz jesiennej aury? Poszukaj kamer umieszczonych w pobliżu tropikalnych plaż, lub takich jak te w pobliżu kultowego i historycznego hotelu w USA „The Del”. Podziwiaj rozbijające się fale, bryzy oceanu i promienie słońca z kamer na żywo na plaży, które oferują wgląd w zapierające dech w piersiach widoki.

3. Podchody XXI wieku

Możesz nie być w stanie spędzić wystarczająco dużo czasu na zewnątrz, aby cieszyć się tą sławetną zabawą z dzieciństwa, ale możesz zagrać w tę grę w domu. Przygotuj listę wyzwań dla siebie i swoich znajomych, aby stworzyć najbardziej kreatywne posty w mediach społecznościowych z pomocą swojej pomysłowości i smartfona. Następnie udostępnijcie wyniki na swoich kontach społecznościowych i niech wygra najlpeszy!

4. Co Ty wiesz o... przyjacielach

Jak dobrze znasz się ze swoją ekipą? Czy wiesz, kto potajemnie ogląda „Taniec z Gwiazdami”? Kto ma największy obwód głowy lub najkrótszy palec wskazujący? Quiz z ciekawostkami to genialny i zabawny sposób, aby spędzić wieczór (jeśli wiesz już wszystkiego o swoich znajomych, wybierz tematy związane z popkulturą). Przestrzegaj kilku prostych zasad, na przykład:

  • Gra niech trwa max. 45 minut
  • Wykorzystaj Zoom, Skype lub Google Hangouts
  • 5 rund to dobra ilość 
  • Gracze odpowiadają jednocześnie
  • Zrób tabelę wyników
  • Bądź jak Karol Strassburger albo Huber Urbański
  • Uatrakcyjni konkurs nagrodami

5. Pisze jak kura pazurem

Sneha Narayan, lekarz, pracująca na oddziale intensywnej terapii i anestezjologii podczas obecnej pandemii, wykorzystuje swój czas wolny na naukę kaligrafii, pytamy, co Cię powstrzymuje? Możesz śledzić jej stronę na Instagramie @paintpotsandquills, gdzie pokazuje terapeutyczne korzyści kaligrafii i akwareli izolowanym ludziom i zachęca ich do kreatywności. Prawdziwa Wonder Woman!

6. Praca domowa

Ostatnie sondaże i badania wskazują, że podczas pierwszej rundy lockdown’u wiele osób podjęło się samodzielnych prac remontowych w domu. Jeśli wtedy ci się nie udało, teraz masz szansę. Machnij ściany lub drzwi wejściowe świeża warstwą farby lub stwórz nowatorskie rozwiązania do przechowywania rzeczy w stylu Marie Kondo, aby uporządkować przestrzeń wokół siebie.

7. Zakupy świąteczne nie last minute

W tym roku nie musisz być tym, który robi świąteczne zakupy w ostatniej chwili. Zrób listę, sprawdź ją dwa razy i rób wszystkie zakupy w zaciszu swojego salonu. Całkowicie unikając tłumów i kolejek.

Jeśli powyższe propozycje Cie nie zainspirowały, zawsze możesz wrócić do naszych poprzednich artykułów, w których wymieniliśmy inne czynności, które możesz wykonywać będąc częściej w domu.

ciekawe artykuły