Ile może potrwać uzyskanie informacji starosty o możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych?

Planujesz zatrudnić obcokrajowca? Musisz uzyskać od Starosty informację o możliwości zaspokojenia Twoich potrzeb kadrowych na lokalnym rynku, tzw. Test rynku pracy. Jak długo może trwać uzyskanie takich informacji? Dowiedz się z poniższego artykułu.FAQ#30
Ile może potrwać uzyskanie informacji starosty na temat możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych?


Zgodnie z ustawą starosta wydaje informację o możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych
pracodawcy lub jej braku w terminie:

  • nie dłuższym niż 14 dni od dnia złożenia oferty pracy w powiatowym urzędzie pracy, jeżeli z analizy rejestrów bezrobotnych i poszukujących pracy nie wynika, że istnieje możliwość zorganizowania rekrutacji;
  • nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia oferty pracy w przypadku organizowania rekrutacji wśród bezrobotnych i poszukujących pracy.

Masz więcej pytań na temat legalizacji swojego pobytu w Polsce?


Kwestie związane z legalizacją zatrudnienia i pobytu cudzoziemców w Polsce wciąż budzą wiele wątpliwości – zarówno wśród pracodawców, jak i wśród zagranicznych pracowników. Aby ułatwić Państwu poruszanie się wśród ustawowych regulacji zespół Invest in Pomerania we współpracy ze specjalistami z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego stworzył publikację zawierającą zestawienie najczęściej pojawiających się pytań dotyczących procedury ubiegania się o zezwolenie na pobyt i pracę w Polsce. Mamy głęboką nadzieję, że opracowanie sprawi, że proces legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w naszym regionie będzie przebiegał sprawniej. Zapraszamy do lektury całego przewodnika. Jeśli chcesz dowiedzieś się więcej o kompleksowym wsparciu inwestycyjnym oferowanym przez inicjatywę Invest in Pomerania odwiedź stronę internetową investinpomerania.pl.

ciekawe artykuły

Kajakiem i jachtem po Pomorzu

Lato w tym roku dopisuje, nic więc dziwnego, że przybywa amatorów łączenia aktywnego spędzania... (więcej).

Jak Leo, Piotr i John Alex trafili do Gdańska

Jeśli czegoś nie lubisz – zmień to. Jeżeli nie możesz tego zmienić – zmień... (więcej).

Sektor BSS na Pomorzu. Tegoroczne perspektywy i zarobki

Rynek nowoczesnych procesów biznesowych na Pomorzu dynamicznie się rozwija. Coraz więcej światowych firm przenosi... (więcej).

Gdzie zjeść najlepszą rybę na Pomorzu?

Statystyczny Polak zjada rocznie ponad 12 kg ryb i owoców morza. Do europejskich rekordzistów:... (więcej).