Ile może potrwać uzyskanie informacji starosty o możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych?

Planujesz zatrudnić obcokrajowca? Musisz uzyskać od Starosty informację o możliwości zaspokojenia Twoich potrzeb kadrowych na lokalnym rynku, tzw. Test rynku pracy. Jak długo może trwać uzyskanie takich informacji? Dowiedz się z poniższego artykułu.FAQ#30
Ile może potrwać uzyskanie informacji starosty na temat możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych?


Zgodnie z ustawą starosta wydaje informację o możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych
pracodawcy lub jej braku w terminie:

  • nie dłuższym niż 14 dni od dnia złożenia oferty pracy w powiatowym urzędzie pracy, jeżeli z analizy rejestrów bezrobotnych i poszukujących pracy nie wynika, że istnieje możliwość zorganizowania rekrutacji;
  • nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia oferty pracy w przypadku organizowania rekrutacji wśród bezrobotnych i poszukujących pracy.

Masz więcej pytań na temat legalizacji swojego pobytu w Polsce?


Kwestie związane z legalizacją zatrudnienia i pobytu cudzoziemców w Polsce wciąż budzą wiele wątpliwości – zarówno wśród pracodawców, jak i wśród zagranicznych pracowników. Aby ułatwić Państwu poruszanie się wśród ustawowych regulacji zespół Invest in Pomerania we współpracy ze specjalistami z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego stworzył publikację zawierającą zestawienie najczęściej pojawiających się pytań dotyczących procedury ubiegania się o zezwolenie na pobyt i pracę w Polsce. Mamy głęboką nadzieję, że opracowanie sprawi, że proces legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w naszym regionie będzie przebiegał sprawniej. Zapraszamy do lektury całego przewodnika. Jeśli chcesz dowiedzieś się więcej o kompleksowym wsparciu inwestycyjnym oferowanym przez inicjatywę Invest in Pomerania odwiedź stronę internetową investinpomerania.pl.

ciekawe artykuły

Świąteczne zakupy: Prezenty z serca kupowane z głową

Rozpoczęła się tradycyjna, przedświąteczna gorączka – czas biegania po sklepach w poszukiwaniu prezentów, pieczenia... (więcej).

Podróż bursztynowym szlakiem – wczoraj i dziś

Złoto północy – bursztyn to nic innego jak kopalna żywica urokliwie mieniąca się kolorami... (więcej).

Nawiedzone miejsca na Pomorzu. Mini przewodnik na Halloween.

Listopad to czas zadumy. Krótkie dni, spadające liście i temperatury i przede wszystkim pełne... (więcej).

Gry Planszowe w Trójmieście

Pamiętasz te czasy kiedy wszystkie pochmurne wieczory spędzało się na podłodze, przesuwając kolorowe pionki... (więcej).