Na jaki okres czasu wydawane jest tak zwane zezwolenie jednolite?FAQ#33
Na jaki okres wydawane jest tak zwane zezwolenie jednolite?


Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę udzielane jest na okres niezbędny do realizacji celu pobytu cudzoziemca na terytorium Polski powyżej 3 miesięcy do 3 lat, z możliwością ubiegania się o kolejne zezwolenia.

Inaczej niż w przypadku zezwolenia na pracę, w przypadku chęci przedłużenia zezwolenia na pobyt czasowy i pracę, cudzoziemca powinien ponownie wystąpić z wnioskiem o wydanie takiego zezwolenia. Nie ma odrębnego wniosku o przedłużenie zezwolenia.

Masz więcej pytań na temat legalizacji swojego pobytu w Polsce?


Kwestie związane z legalizacją zatrudnienia i pobytu cudzoziemców w Polsce wciąż budzą wiele wątpliwości – zarówno wśród pracodawców, jak i wśród zagranicznych pracowników. Aby ułatwić Państwu poruszanie się wśród ustawowych regulacji zespół Invest in Pomerania we współpracy ze specjalistami z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego stworzył publikację zawierającą zestawienie najczęściej pojawiających się pytań dotyczących procedury ubiegania się o zezwolenie na pobyt i pracę w Polsce. Mamy głęboką nadzieję, że opracowanie sprawi, że proces legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w naszym regionie będzie przebiegał sprawniej. Zapraszamy do lektury całego przewodnika. Jeśli chcesz dowiedzieś się więcej o kompleksowym wsparciu inwestycyjnym oferowanym przez inicjatywę Invest in Pomerania odwiedź stronę internetową investinpomerania.pl.

ciekawe artykuły

Świąteczne zakupy: Prezenty z serca kupowane z głową

Rozpoczęła się tradycyjna, przedświąteczna gorączka – czas biegania po sklepach w poszukiwaniu prezentów, pieczenia... (więcej).

Podróż bursztynowym szlakiem – wczoraj i dziś

Złoto północy – bursztyn to nic innego jak kopalna żywica urokliwie mieniąca się kolorami... (więcej).

Nawiedzone miejsca na Pomorzu. Mini przewodnik na Halloween.

Listopad to czas zadumy. Krótkie dni, spadające liście i temperatury i przede wszystkim pełne... (więcej).

Gry Planszowe w Trójmieście

Pamiętasz te czasy kiedy wszystkie pochmurne wieczory spędzało się na podłodze, przesuwając kolorowe pionki... (więcej).