Pokaż Trójmiasto obcojęzycznym znajomym! Atrakcje dla zagranicznych gości

Gdy do Trójmiasta przyjeżdżają nasi znajomi z zagranicy czujemy się zobowiązani, by pokazać im najciekawsze miejsca i zabytki. Fontanna Neptuna, historyczny Długi Targ, sopockie molo, gdyński klif, okręt Błyskawica i żaglowiec “Dar Pomorza” to zdecydowanie obowiązkowe punkty wycieczki. Jednak, co zrobić, jeżeli nasi goście widzieli najważniejsze punkty na turystycznej mapie Trójmiasta, a nadal są spragnieni wrażeń?

Fontanna Neptuna W Gdańsku
Dar Pomorza

Festiwal Szekspirowski

Festiwal Szekspirowski to jedna z największych międzynarodowych imprez, na której występują najwybitniejsi twórcy z całego świata oraz pojawiają najlepsze szekspirowskie spektakle. To doskonała okazja, by posłuchać Szekspira w oryginalnym lub ojczystym języku. Na Festiwalu Szekspirowskim wystawiane są interpretacje sztuk Szekspira zrealizowane przez teatry m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Rosji, Ukrainy, Japonii, Stanów Zjednoczonych czy Izraela. To również miejsce spotkań i wymiany myśli z międzynarodowymi twórcami i artystami Festiwalu Szekspirowskiego.

Spektakle z angielskimi napisami

Teatr muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jest największym teatrem muzycznym w Polsce. Aż grzechem byłoby nie wybrać się do tej chluby Pomorza. Organizowane są tu najróżniejsze inicjatywy – koncerty, gale, wystawy i spektakle teatralne wykorzystujące najnowocześniejsze wyposażenie audiowizualne, akustyczne i oświetleniowe. Naszych gości z zagranicy może szczególnie zainteresować Wiedźmin – pierwszy musical na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego, który oferuje napisy w języku angielskim. Spektakl wzbogacony jest o niesamowite efekty pirotechniczne i dymne.

Gdyńskie Centrum Filmowe

Opera Leśna w Sopocie

Opera Leśna to amfiteatr znajdujący się w otoczeniu kompleksów leśnych Lasów Oliwskich oraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Atrakcyjna lokalizacja, bardzo dobra akustyka, występy największych polskich i międzynarodowych artystów z pewnością przekonają naszych gości do udziału w wydarzeniach. Scena opery to miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, a także bluesowych i rockowych. Opera Leśna kojarzona jest przede wszystkim z Sopot Festival, na którym wystąpili m.in. zagraniczni artyści – Whitney Houston, Lionel Richie, Bryan Adams, Zucchero, Garou i wielu innych. Wydarzenia i koncerty to również bardzo dobra okazja dla obcokrajowców do poznania gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Polskie filmy z angielskimi napisami

Oprócz wspomnianych rozrywek i wydarzeń kulturalnych warto odwiedzić Trójmiejskie kina, które oferują klasykę filmową z angielskimi napisami (m.in. sieć kin Helios, Kino Studyjne czy Multikino). W sieci kin Helios można także oglądać polskie filmy z angielskimi napisami. To świetny punkt programu dla obcokrajowców, którzy chcą zapoznać się z dziełami polskich reżyserów.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Dla zagranicznych gości, którzy chcą poznać historię naszego kraju obowiązkowym punktem jest Muzeum II Wojny Światowej. To właśnie w Gdańsku otwarto największą wystawę historyczną na świecie, opowiadającą o działaniach prowadzących do wojny, heroicznych walkach, cierpieniu więźniów obozów koncentracyjnych oraz rzeczywistości powojennej. Zwiedzanie muzeum odbywa się z licencjonowanym przewodnikiem w języku polskim, szwedzkim, norweskim, angielskim i rosyjskim.

Muzeum II Wojny Światowej W Gdańsku

ciekawe artykuły

Poznaj charakterystyczne dzielnice Trójmiasta!

Jak odnaleźć się na terenie Trójmiasta i cieszyć się wszystkimi atrakcjami, które proponują nam... (więcej).

5 propozycji na spędzanie czasu w Sopocie – przez cały rok!

Mówimy „Sopot”, myślimy – molo. Najdłuższe molo w Europie stało się symbolem tego miasta... (więcej).

Wolontariat w Trójmieście – niezwykłe fundacje, które pomagają słabszym

Wolontariat to słowo, które większości osób kojarzy się z wykonywaniem pracy za darmo. Idea... (więcej).

5 powodów, dzięki którym Pomorskie jest takie wyjątkowe

Pomorze jest wyjątkowe – każdy się z tym zgodzi. Trójmiasto i inne nadmorskie miejscowości... (więcej).