Pokaż Trójmiasto obcojęzycznym znajomym! Atrakcje dla zagranicznych gości

Gdy do Trójmiasta przyjeżdżają nasi znajomi z zagranicy czujemy się zobowiązani, by pokazać im najciekawsze miejsca i zabytki. Fontanna Neptuna, historyczny Długi Targ, sopockie molo, gdyński klif, okręt Błyskawica i żaglowiec “Dar Pomorza” to zdecydowanie obowiązkowe punkty wycieczki. Jednak, co zrobić, jeżeli nasi goście widzieli najważniejsze punkty na turystycznej mapie Trójmiasta, a nadal są spragnieni wrażeń?

Fontanna Neptuna W Gdańsku
Dar Pomorza

Festiwal Szekspirowski

Festiwal Szekspirowski to jedna z największych międzynarodowych imprez, na której występują najwybitniejsi twórcy z całego świata oraz pojawiają najlepsze szekspirowskie spektakle. To doskonała okazja, by posłuchać Szekspira w oryginalnym lub ojczystym języku. Na Festiwalu Szekspirowskim wystawiane są interpretacje sztuk Szekspira zrealizowane przez teatry m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Rosji, Ukrainy, Japonii, Stanów Zjednoczonych czy Izraela. To również miejsce spotkań i wymiany myśli z międzynarodowymi twórcami i artystami Festiwalu Szekspirowskiego.

Spektakle z angielskimi napisami

Teatr muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jest największym teatrem muzycznym w Polsce. Aż grzechem byłoby nie wybrać się do tej chluby Pomorza. Organizowane są tu najróżniejsze inicjatywy – koncerty, gale, wystawy i spektakle teatralne wykorzystujące najnowocześniejsze wyposażenie audiowizualne, akustyczne i oświetleniowe. Naszych gości z zagranicy może szczególnie zainteresować Wiedźmin – pierwszy musical na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego, który oferuje napisy w języku angielskim. Spektakl wzbogacony jest o niesamowite efekty pirotechniczne i dymne.

Gdyńskie Centrum Filmowe

Opera Leśna w Sopocie

Opera Leśna to amfiteatr znajdujący się w otoczeniu kompleksów leśnych Lasów Oliwskich oraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Atrakcyjna lokalizacja, bardzo dobra akustyka, występy największych polskich i międzynarodowych artystów z pewnością przekonają naszych gości do udziału w wydarzeniach. Scena opery to miejsce licznych koncertów muzyki poważnej, a także bluesowych i rockowych. Opera Leśna kojarzona jest przede wszystkim z Sopot Festival, na którym wystąpili m.in. zagraniczni artyści – Whitney Houston, Lionel Richie, Bryan Adams, Zucchero, Garou i wielu innych. Wydarzenia i koncerty to również bardzo dobra okazja dla obcokrajowców do poznania gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Polskie filmy z angielskimi napisami

Oprócz wspomnianych rozrywek i wydarzeń kulturalnych warto odwiedzić Trójmiejskie kina, które oferują klasykę filmową z angielskimi napisami (m.in. sieć kin Helios, Kino Studyjne czy Multikino). W sieci kin Helios można także oglądać polskie filmy z angielskimi napisami. To świetny punkt programu dla obcokrajowców, którzy chcą zapoznać się z dziełami polskich reżyserów.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Dla zagranicznych gości, którzy chcą poznać historię naszego kraju obowiązkowym punktem jest Muzeum II Wojny Światowej. To właśnie w Gdańsku otwarto największą wystawę historyczną na świecie, opowiadającą o działaniach prowadzących do wojny, heroicznych walkach, cierpieniu więźniów obozów koncentracyjnych oraz rzeczywistości powojennej. Zwiedzanie muzeum odbywa się z licencjonowanym przewodnikiem w języku polskim, szwedzkim, norweskim, angielskim i rosyjskim.

Muzeum II Wojny Światowej W Gdańsku

ciekawe artykuły

Co robić kiedy w ferie nie ma śniegu?

W tym roku nieobecność zimy zaszokowała kierowców i oszołomiła robotnika na drodze, a my... (więcej).

Atrakcje dla całej rodziny na jesienne dni – gdzie spędzić czas, gdy pada deszcz?

Mamy jesień – okres przeziębień, wielu deszczowych i zimnych dni oraz aury, która nie... (więcej).

Pomiędzy hanzeatyckimi tradycjami a przyszłością związaną z handlem. Morski Port Gdański rozkwita!

Gdański port należy do najważniejszych na Bałtyku, a przyszłość przynajmniej z kilku względów jawi... (więcej).