Pomorskie Przyjazne Rodzicom: atrakcje dla dzieci na Pomorzu

SPIS TREŚCI:

  • Aktywna zabawa
  • Teatr dla najmłodszych
  • Lekcja historii
  • Bliżej natury
  • Pokazy naukowe i gry logiczne dla najmłodszych
  • Parki rozrywki

Województwo pomorskie jest jedną z ciekawszych destynacji turystycznych dla rodzin z dziećmi. Plaża i morze to główne zachęty do odwiedzenia północnej Polski, jednak nie są to jedyne atrakcje dostępne w tym regionie. Podpowiemy wam, jak w atrakcyjny sposób spędzić wspólne chwile z dziećmi. W końcu najcenniejszym, co możemy im podarować, jest czas i uwaga.

Aktywna zabawa

Jeśli chcecie spędzić aktywnie czas, czeka na was pełna gama atrakcji. Dla amatorów sportów wodnych dobrym rozwiązaniem będą kajaki, windsurfing czy kitesurfing. Zachęcamy też do podróży rowerowych (Pomorskie Trasy Rowerowe) po trasach przecinających najpiękniejsze miejsca regionu. Ciekawą propozycją jest gra miejska o tematyce szpiegowskiej, a dodatkową dawkę rywalizacji mogą zapewnić Gelblastery (Paintball w wersji dla najmłodszych) lub piankowe wyrzutnie w Redzie.

W razie gorszej pogody warto skorzystać z innych form rozładowania energii: skocznej wizyty w parku trampolin JUMPCITY, zjeżdżalniach w Loopy’s world lub wodnych atrakcji w jednym z parków wodnych.

Teatr dla najmłodszych

Oczywiście maili melomani również znajdą coś dla siebie. Teatr Miniatura czy Teatr Lalek “Tęcza” to sprawdzone miejsca w kwestii umilania dzieciom czasu. Ponadto, w repertuarach większych trójmiejskich teatrów rodziny z dziećmi również znajdą ciekawe propozycje. W Teatrze Muzycznym w Gdyni cyklicznie można oglądać “Pchłę Szachrajkę”, a w Teatrze Wybrzeże na większe i mniejsze dzieci czekają “Przygody Koziołka Matołka”. Aby najmłodsi mogli poznać wszystkie uroki teatru, instytucje pomorskie organizują różnego typu warsztaty teatralne m.in. w Teatrze Szekspirowskim i Teatrze w Oknie.

Lekcja historii

Dla rodziców pragnących pokazać swoim dzieciom świat sprzed ery smartfonów czeka szeroka oferta. Nie trzeba być wielkim entuzjastą historii, by wiedzieć, że na Pomorzu „gościliśmy” zakon krzyżacki, po którym pozostały wspaniałe gotyckie warownie. Fanom budowli mniej obronnych proponujemy Festiwal Dworów i Pałaców Pomorza. Ciekawą propozycją może być też wizyta w Grodzisku w Sopocie lub Owidzu, Osadzie Sławutowo, Parku Etnograficznym we Wdzydzach czy Muzeum Wsi słowińskiej w Klukach.

Bliżej natury

A może chcecie spędzić czas wśród zwierząt? Oczywistym pomysłem jest Gdański Ogród Zoologiczny, lecz to nie jedyne miejsce, gdzie można zrealizować taką wizytę. Człuchów, Tuchlino, Strzelinko, Żukczyn, chociaż mniejsze, również mogą zapewnić niezapomniane wrażenia. Strusie można zobaczyć na Farmie w Kniewie lub w Garczynie. A skoro jesteśmy nad morzem, warto też sprawdzić, jak się ma życie pod wodą. Szkoda nie odwiedzić SEA PARK w Sarbsku, gdyńskiego oceanarium czy fokarium na Helu.

Pokazy naukowe i gry logiczne dla najmłodszych

Małym odkrywcom warto zaproponować wizytę w Centrum Nauki Experyment w Gdyni lub gdańskie Hevelianum, gdzie czeka na nich wiele interaktywnych stanowisk, objaśniających świat i zasady nim rządzące. Ciekawym punktem jest również Muzeum Emigracji, gdzie będzie można pobawić się w małego detektywa.

Parki rozrywki

Wciąż za mało wrażeń? Pora rozważyć jeden z parków rozrywki!

  • Jeśli dinozaury to Park Rozrywki Łeba Park (tu te większe), Dino Park w Malborku (a tu ruchome) lub Park Ewolucji w Sławutówku.
  • Skoro przywołaliśmy już Łebę, czekają tu na nas jeszcze dwa ciekawe miejsca: W Funlandii znajdziemy dmuchane atrakcje, gotowe przyjąć rozhasanych urwisów, za to w Discovery Parku oprócz tradycyjnych zabaw znajdzie się też coś dla najmłodszych fanów LEGO.

 

Dowiedzcie się więcej o projekcie Pomorskie Przyjazne Rodzicom:

Pomorskie Przyjazne Rodzicom, czyli za co rodziny mogą pokochać Pomorze. W ramach projektu Live more. Pomerania, którego głównym celem jest promocja regionu pod kątem życia, pracy i studiów, kierowaliśmy nasze działania m.in do młodych rodzin z dziećmi. Tym razem postanowiliśmy wysunąć ten segment odbiorców na pierwszy plan i przygotować dla nich informacje o regionie potrzebne dla rodziców z dziećmi. Z jednej strony chcemy wyeksponować walory przyrodnicze i kulturalne, wyróżniające Pomorze na tle innych regionów w Polsce. Z drugiej strony – przede wszystkim – chcemy pokazać inicjatywy wewnątrz województwa, które pozytywnie wpływają na jakość życia rodziców i ich dzieci. Chcemy uwzględnić działania jednostek samorządowych i ich formy wsparcia, uniwersytety na Pomorzu, które wspierają studentów z dziećmi, a także firmy, które w swoim pakiecie benefitów pracowniczych biorą pod uwagę potrzeby rodziców. 

 

ciekawe artykuły

Pomorskie Przyjazne Rodzicom: Współczesne ojcostwo. Elastyczne możliwości.

Rola ojca w życiu dziecka jest ważniejsza niż jeszcze niedawno powszechnie się przyjmowało. Społeczne... (więcej).

Pomorskie Przyjazne Rodzicom: prawa matki na rynku pracy

W dzisiejszych czasach wiele kobiet decyduje się na kontynuowanie kariery zawodowej po urodzeniu dziecka.... (więcej).

Pomorskie Przyjazne Rodzicom

Pomorskie oferuje znacznie więcej niż jedynie rozrywki zorientowane na turystów – region jest też... (więcej).

Wynajem mieszkania przez obcokrajowca – wymogi formalne

Perspektywy podjęcia pracy lub studiów i migracja wojenna sprawiają, że coraz więcej osób z... (więcej).