Poznaj charakterystyczne dzielnice Trójmiasta!

Jak odnaleźć się na terenie Trójmiasta i cieszyć się wszystkimi atrakcjami, które proponują nam dzielnice? Która żyje nocą, a która posiada rozbudowaną ofertę atrakcji dla rodzin i małych dzieci? Krótki cykl przewodnika po dzielnicach Trójmiasta pomoże Ci  odnaleźć się w gąszczu pomorskich propozycji!

Gdańsk Oliwa

To jedna z najbardziej popularnych dzielnic Gdańska. Swoją sławę zawdzięcza  wyjątkowemu położeniu. Otoczona jest Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, ale znajdziemy tu również  przystosowane dla mieszkańców tereny zurbanizowane. Piękne obiekty zabytkowe jak Stara Oliwa, Potok Oliwski czy dawne dwory zapraszają na długie, jesienne spacery. Po południu warto wybrać się do największego w Polsce Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Gdańsk Oliwa to dzielnica, która łączy świat biznesu i nauki z nienaruszoną zielenią i parkami. Kampus Uniwersytetu Gdańskiego wraz kompleksami biurowymi to motor naukowo-biznesowy tej części Gdańska. Kompleksowa architektura biur pozwala na przyjemne spędzanie czasu także po pracy! Olivia Business Centre oraz Alchemia to przestrzenie biurowe, gastronomiczne czy usługowe, takie jak siłownie i sale coworkingowe.

Duża część organizatorów konferencji oraz wydarzeń branżowych decyduje się wynająć powierzchnie użytkowe właśnie tutaj. Startupowy klimat łączy ze sobą  wielu młodych ludzi, którzy zdecydowali się podążać swoją własną drogą!

Gdansk_Oliwa_Olivia-Business-Centre

Gdańsk Wrzeszcz

Wrzeszcz podzielony jest administracyjnie na dwa obszary: Górny i Dolny. Dzielnica postrzegana jest jako wielofunkcyjna, integralna całość i niejednokrotnie traktowana jest jako swoiste śródmieście. Mieszkańcy chwalą sobie kompleksowość usług i połączenie funkcji społecznych, mieszkalnych i rozrywkowych.

Wrzeszcz Górny jest świetnie skomunikowany, więc z łatwością można dojechać w inne części miasta liniami PKM i SKM, a wewnętrznie poruszać się liniami tramwajowymi i autobusowymi. Bardzo dużą część Wrzeszcza zajmują parki, skwery i tereny leśne. Jaśkowa Dolina to doskonałe miejsce na wspólny piknik czy poranne joggingi. Mimo, że miejsce znajduje się w samym centrum dzielnicy, każdy poczuje tutaj powiew nienaruszonej natury i zazna spokoju.

Jeżeli jednak poczujemy ochotę na zakupowy szał i odświeżenie jesiennej garderoby można udać się do handlowej części dzielnicy, gdzie naszym potrzebom sprosta Galeria Bałtycka, Manhattan czy Metropolia, a także pomniejsze małe salony rzemieślnicze i handlowe.

Gdansk Wrzeszcz–Park W Krolewskiej Dolinie

Gdynia Kamienna Góra

Najmniejsza z dzielnic Gdyni, granicząca ze Śródmieściem, Wzgórzem Św. Maksymiliana oraz bezpośrednio z Morzem Bałtyckim. Tak atrakcyjne położenie przyciąga nie tylko turystów, ale przede wszystkim jest zamieszkana przez znanych artystów i przedsiębiorców. Historyczne wille są  wpisane do państwowego rejestru zabytków i tworzą piękny krajobraz w środku lasu. Idąc od strony głównej ulicy Świętojańskiej, dojdziemy m.in. do Muzeum Miasta Gdyni, portu jachtowego, punktu widokowego na samej górze dzielnicy, na którą można wjechać koleją linowo-terenową. Jedną z większych atrakcji Gdyni jest Bulwar Nadmorski, prowadzący do dzikiej plaży oraz piaszczystych klifów. Doskonałe miejsce na spotkania w dużym gronie na świeżym powietrzu!

Gdynia Kolej Linowo Terenowa

Gdynia Orłowo

Osada rybacka usytuowana na południu Gdyni jest popularną przystanią morską wśród mieszkańców. To magiczne miejsce często wybierane jest na rodzinne jak i te romantyczne spacery lub towarzyskie spotkania na klifach. Jeżeli masz ochotę odpocząć od gwaru centrum i pracy na pełnych obrotach, ta mała i urokliwa dzielnica jest idealnym wyborem! Najbardziej znanym deptakiem jest orłowskie molo, ale warto zagłębić się w gąszcz leśnych duktów i wdrapać się na ukryty punkt widokowy na klifie, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok. Wzdłuż Orłowskiego Klifu przebiega trasa, którą już w 30 minut dojdziemy do centrum Sopotu! Dla zwolenników aktywnego wypoczynku Orłowo proponuje szkółkę jazdy konnej, trasy rowerowe oraz wydarzenie organizowane w dworku w Kolibkach.

klif-gdynia-orlowo

Czy wiedzieliście, że...

Sam Gdańsk ma aż trzydzieści pięć dzielnic! Tak więc to dopiero początek naszego przewodnika. Niebawem przedstawimy wam kolejne charakterystyczne dzielnice Trójmiasta.

ciekawe artykuły

Uważajcie na tych false friends

  False friends to słowa, które wydają się podobne do słów w innym języku,... (więcej).

(English) Important numbers in the time of emergency

(English) Regardless of whether you are visiting or living in the region, it is... (więcej).

Ważne numery alarmowe w momencie zagrożenia życia lub zdrowia

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz czy już mieszkasz na Pomorzu, ważnym dla Twojego bezpieczeństwa... (więcej).

Pomorskie Uczelnie Wyższe

Tegoroczne egzaminy dojrzałości przypadają nieco później niż zwykle, ale pytanie pozostaje to samo –... (więcej).