Przeprowadzili się na Pomorze – zapraszają innych

 

Przedstawiamy historie 3 osób, które maja już za sobą wiele doświadczeń związanych z różnymi miejscami w Polsce i na świecie. Dzisiaj ich drogi spotkały się na Pomorzu, które wybrali jako miejsce do życia. To właśnie tu czują się najlepiej.

Grodzisk Mazowiecki? Nowy Jork? Pomorze, czyli „Polska California”!

Nie wszyscy nasi bohaterowie pochodzą z Pomorza, jednak wszyscy mieli okazję żyć i pracować w innych miejscach. Po pewnym czasie z przyjemnością wrócili nad Bałtyk. Tak było w przypadku Daniela Zdrojewskiego, specjalisty SEO, który obecnie pracuje w domu mediowym:

– Można powiedzieć, że mieszkam tutaj od zawsze. Jednak miałem przerwę w przebywaniu na terenie Pomorza, gdyż przez dwa lata mieszkałem w Grodzisku Mazowieckim.

Podobnie ułożyły się losy Małgorzaty Jurkiewicz , która miała okazję żyć w jednej z najważniejszych światowych metropolii, dlatego może na zasadzie porównania doskonale ocenić warunki do pracy i życia, jakie oferuje Trójmiasto:

Województwo pomorskie to moje rodzinne strony. Chociaż nie mieszkam tu od zawsze. Swoje życie podzieliłam pomiędzy Gdańsk i Nowy Jork. Po latach uważam, że w obu miastach można znaleźć swoje szczęście i odnaleźć się zawodowo. Firma, w której pracuję to największy w Polsce Fintech. Gdybyśmy działali w Stanach, pewnie naszą lokalizację stanowiłaby Silicon Valley. Teraz pracujemy w Sopocie, czyli Trójmieście – moim zdaniem polskiej Kalifornii.

Inaczej wyglądały losy Agnieszki Fabianowicz, która do momentu przeprowadzki, nie miała nic wspólnego z Pomorzem, nie licząc oczywiście wakacyjnych wyjazdów:

Pochodzę z Olsztyna. Do Trójmiasta przeprowadziłam się dopiero na studia, a po ich ukończeniu postanowiłam tu zostać, bo zdawałam sobie sprawę, że mam tu wiele możliwości.

Agnieszka na co dzień pracuje jako Event Manager.

Zawodowe szanse w pięknym otoczeniu

Każdy z nas pragnie godnie zarabiać i rozwijać się zawodowo. Jeszcze lepiej, gdy karierę można prowadzić w miejscu, które ma do zaoferowania coś więcej niż tylko korporacje. Jakie czynniki zadecydowały o tym, że nasi bohaterowie postanowili trwale związać się z Pomorzem?

– Pomorze, a dokładniej Trójmiasto łączy w sobie wszystko czego potrzebuję. – zauważa Agnieszka – Morze, lasy, bliskość jezior, a jednocześnie duże ośrodki miejskie. To jedyne takie miejsce w Polsce. W tak pięknych warunkach przyrody można się świetnie rozwijać zawodowo, oczywiście wszystko zależy od nas samych. Z całą pewnością Pomorze daje wybór. Znajdziemy tu zarówno duże, międzynarodowe korporacje, jak i mniejsze prężnie rozwijające się firmy z rodzimym lub zagranicznym kapitałem.

Na podobne argumenty stanowiące o sile Pomorza zwraca uwagę Małgorzata Jurkiewicz, której szczególnie przypada do gustu także trójmiejski styl życia:

Pomorze to specyficzny region w odniesieniu do całej Polski. Bliskość morza i wiejący od niego wiatr powodują, że ludzie żyją tu inaczej, wolniej, bez zbędnego ciśnienia. Od paru lat na Pomorzu mamy do czynienia z rosnącą liczbą miejsc pracy. Pojawiły się u nas międzynarodowe korporacje, które dotąd otwierały biura tylko w Warszawie.

Małgorzata pracuje na stanowisku specjalisty do spraw HR – rynek pracy w województwie pomorskim jest jej więc szczególnie bliski.

– Tutaj się urodziłem i nigdzie indziej nie czułem się lepiej niż w swoim rodzinnym Gdańsku. Warunki rozwoju są coraz to lepsze. – dodaje Daniel –  Pojawiają się również firmy, które coraz chętniej inwestują w edukację pracownika, a co za tym idzie sprawiają, że tacy pracownicy są „łakomym kąskiem” dla danych firm.

Zachód Słońca Nad Morzem

Zaproszenie na Pomorze! „Zamknij oczy i wyobraź sobie, że każdego dnia przebywasz nad morzem!”

Przyroda, doskonały klimat, nie tylko ten meteorologiczny, świetne perspektywy zawodowe i edukacja dopasowana do współczesnego rynku pracy. Na to wszystko wskazuje zgodnie trójka Pomorzan z urodzenia lub wyboru. Czy zachęcają także innych do szukania swojego miejsca w świecie właśnie w tym regionie?

– Serdeczne zapraszamy! Żadna ze znanych mi osób nie żałuje decyzji o przeprowadzce do Trójmiasta – stwierdza z przekonaniem rodowity gdańszczanin Daniel.

– Większość Polaków przynajmniej raz w roku odwiedza Trójmiasto. Zazwyczaj to wspaniale spędzony weekend i powrót do własnego miasta… A gdyby tak zostać tu na dłużej? Pomorskie to nie tylko Trójmiasto i plaża, ale i piękne Kaszuby! Bliskość natury sprawia, że jest to idealne miejsce do życia – przekonuje Małgorzata.

– Odwagi! Nie ma co się zastanawiać. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że każdego dnia, przed pracą lub po pracy, a może nawet i w jej trakcie, możesz przebywać nad morzem. Nie na urlopie, nie w weekend, ale każdego dnia, gdy tylko masz ochotę – wtóruje Agnieszka –  Samemu, z dziećmi, znajomymi albo psem. Fajnie? Teraz otwórz oczy i zacznij działać. Zapewniam, że warto.

Wielu z nas znalazło już swoje wymarzone miejsce do życia, inni wciąż szukają. Być może naprawdę warto spróbować życia na Pomorzu? Zwłaszcza że przeprowadzka nie wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem zawodowym, a szczególnie w Trójmieście istnieje całkiem dobra komunikacja publiczna. W naszych wywiadach Pomorze zwyciężyło 3-0!

ciekawe artykuły

Słońce, woda, piasek… ale nie tylko. Gdzie jeszcze warto spędzić weekend nad morzem?

Kiedy myślimy o polskim morzu, to w pierwszej kolejności widzimy oczami wyobraźni najbardziej znane... (więcej).

W walce z plastikiem – innowacyjne tworzywo opracowane przez pracowników PG

Ekologia to ważne zagadnienie, które dotyczy każdego z nas. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialny za stan... (więcej).

Pokaż Trójmiasto obcojęzycznym znajomym! Atrakcje dla zagranicznych gości

Gdy do Trójmiasta przyjeżdżają nasi znajomi z zagranicy czujemy się zobowiązani, by pokazać im najciekawsze... (więcej).

Pomorskie i praca w BSS (Business Services Sector)

Sektor BSS, czyli nowoczesnych usług dla biznesu, należy do najbardziej dynamicznych na Pomorzu. W... (więcej).