Social distancing and chill

Szkoły i uczelnie zamknięte. Restauracje, kina i bary zamknięte. Wiemy, że to może być teraz ciężki czas. Ważne jest, aby unikać teraz wychodzenia z domu i ograniczać się tylko do krótkich spacerów na łonie natury czy niezbędnych wyjść do sklepu. Ale to nie znaczy, że dom musi być więzieniem. Prezentujemy kilka pomysłów jak zająć sobie produktywnie czas.

Netflix Party

netflix-party

Brakuje Ci wyjść do kina z przyjaciółmi? Wspólne seanse i maratony co tydzień były już tradycją? Bycie w różnych miejscach, często bardzo daleko od siebie nie oznacza, że nie możecie mieć ze sobą kontaktu i robić tego, co do tej pory! Zainstaluj wtyczkę Netflix Party. To darmowe rozszerzenie do przeglądarki pozwala na wspólne oglądanie Netflixa z przyjaciółmi online. Synchronizuje materiał oraz dodaje czat, dzięki czemu nawet będąc daleko od siebie, możecie wspólnie oglądać ulubione filmy i seriale oraz komentować co dzieje się na ekranie. Izolacja nie oznacza samotności.

Domowa siłownia

Więcej czasu w domu może oznaczać, że będziemy spędzać więcej czasu na kanapie bądź w łóżku, a nasza aktywność fizyczna znacznie się zmniejszy. Dlatego teraz jest doskonały czas, by zacząć pracować nad formą i kondycją. W internecie znajdziesz mnóstwo prostych ćwiczeń. A może ze swoim trenerem z siłowni masz już wypracowaną pewną rutynę, którą bez problemu możesz kontynuować w domu. A może interesuje Cię joga? Spróbuj kanału na YouTube YogaWithAdriene lub MMYoga, gdzie znajdziesz mnóstwo filmów poświęconych jodze, zarówno dla początkujących, jak i tych zaawansowanych. Boli Cię brzuch? Masz ochotę się wyciszyć bądź popracować nad zwinnością? 15 minut treningu, a może godzina? Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. Więc wskakuj w coś wygodnego i zabieraj się za ćwiczenia!

Kultura w internecie

google-arts-collection

Mamy jakichś fanów sztuki? Zamknięte muzea nie muszą oznaczać braku kontaktu z kulturą. Na ratunek przychodzi Google. Google’s Arts & Culture Collection to zbiór największych dzieł z muzeów na całym świecie. MoMA bądź Metropolitan Museum of Art. w Nowym Jorku, British Museum w Londynie, Paryski Luwr, muzea Smithsonian w Waszyngtonie, a może jakieś polskie muzeum? Możesz wszystko to zwiedzić, nie wychodząc z domu. Co powiesz na operę? New York Metropolitan Opera oferuje darmowy streaming swoich oper codziennie do 22 marca o 0:30 polskiego czasu, a nagranie będzie dostępne przez następne 20 godziny. A jeśli masz ochotę na nową książkę, koniecznie skorzystaj z oferty Empika. Przez 60 Empik Premium dostępny będzie za darmo, a w ramach tego programu będziesz dostęp do zbioru tysiąca audiobooków i e-booków.  Izolacja to doskonały moment, by wkręcić się w kulturę!

Naucz się czegoś nowego

nauka-jezyka-obcego

– Bonjour! 大丈夫ですか?

– Ja! 고마워

Jesteś ciekawy co to znaczy? Być może ten dodatkowy czas spędzany w domu to doskonała okazja, by nauczyć się nowego języka? A jest z czego wybierać. Może zawsze marzyłeś o rozmawianiu po francusku? Może chcesz płynnie śpiewać po hiszpańsku i od razu rozumieć co śpiewasz, a co powiesz na obejrzenie Oscarowego Parasite bez napisów? Zacznij naukę już teraz. Możesz wykorzystać takie aplikacje jak Duolingo, które oferują proste ćwiczenia językowe, by rozpocząć swoją przygodę z językiem. A gdy sytuacja na świecie się już uspokoi i będzie można swobodnie podróżować, będziesz mógł wykorzystać swoje nowe umiejętności w praktyce.

Podsumowanie

Jak widzisz, możliwości jest mnóstwo. Nie trzeba koniecznie wychodzić z domu, by nauczyć się czegoś nowego, dbać o kondycję fizyczną czy spędzać czas z przyjaciółmi. Nowoczesna technologia, którą jesteśmy otoczeni na co dzień, pozwala nam na doświadczanie tego, co świat ma nam do zaoferowania i jest doskonałą alternatywą na czasy, w których tak ważne jest, by się izolować.

ciekawe artykuły

Darmowe aplikacje do nauki języka polskiego

Być może jesteś nauczycielem polskiego albo Twój partner jest obcokrajowcem? Wiesz, że język polski... (więcej).

4 pomysły jak spędzić najbliższy czas w domu z dziećmi

Zgodnie z zarządzeniem Polskiego Rządu, wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie są zamknięte na... (więcej).

Chroń siebie i swoje dzieci przed Covid-19

Gdy mówimy o grupie podwyższonego ryzyka, mamy na myśli zarówno osoby starsze, jak i... (więcej).

Profilaktyka w przypadku Covid-19

Wirus COVID-19 to poważna sprawa, która może dotknąć nas wszystkich. Powinniśmy podchodzić do tego... (więcej).