Zamieszkaj na Pomorzu i poznaj więcej możliwości, jakie daje najbliższa okolica. Przegląd najlepszych miejsc do zamieszkania w województwie pomorskim.

Siła Gdańska, Gdyni i Sopotu polega na tym, że jako wspólny duży organizm miejski zapewniają różnorodność pod względem pracy, atrakcji, warunków mieszkaniowych i wypoczynku. Wiele argumentów stoi także za innymi pomorskimi miejscowościami. Zapraszamy na przegląd najciekawszych miejsc do zamieszkania na Pomorzu i zalet tego wyjątkowego regionu!

Trójmiasto pełne wyjątkowych dzielnic

W badaniu przeprowadzonym wspólnie przez serwisy Otodom i  OLX oraz PBS, mieszkańcy Gdańska i Gdyni mieli okazję ocenić swoje miasta i wskazać najlepsze do życia dzielnice Trójmiasta. Przymorze zostało w ten sposób uznane za idealne miejsce do spędzania czasu wolnego i wypoczynku, a także doskonałej komunikacji. Na uwagę zasługuje również tutejszy Park Reagana. Oliwę doceniono za zadbaną okolicę, przyjaznych sąsiadów, a także liczne tereny zielone służące rekreacji.

Gdynianie również są zadowoleni z miejsca swojego zamieszkania. Najczęściej wskazywali na zalety Śródmieścia ze względu na wiele możliwości spędzania wolnego czasu i dokonania zakupów. Chwarzno-Wiczlino wygrało rankingi uwzględniające przyjaznych sąsiadów, czystość i dostęp do terenów zielonych. Witomino-Leśniczówka wyróżnia się między innymi infrastrukturą dla najmłodszych, a mieszkańcy Kamiennej Góry cieszą się ze świetnej komunikacji i dróg.

Do wyboru masz jeszcze Sopot – miejscowość nie tylko stanowiącą ważną atrakcję turystyczną, ale również mocno cenioną przez jej mieszkańców. W niedawnym badaniu EUROPOLIS 2018 Sopot zepchnął z pierwszego miejsca Warszawę, stając się najbardziej obywatelskim miastem w Polsce! Jego mieszkańcy mają do dyspozycji najwyższy w kraju budżet partycypacyjny, a także bardzo chętnie angażują się w życie publiczne i chwalą sobie bezpieczeństwo.

Siódme miejsce w tym rankingu przypadło Gdyni, która z kolei w badaniu „Diagnoza Społeczna 2015” okazała się najszczęśliwszym miastem w kraju po raz trzeci z rzędu. Tuż za jej plecami uplasował się Gdańsk!

Więcej informacji na temat poszczególnych dzielnic znajdziesz na stronie inicjatywy „Live more. Pomerania”  w zakładce Zaplanuj Przeprowadzkę.

Gdynia Skwer Kościuszki
Gdynia Skwer Kościuszki

Ceny nieruchomości nie takie straszne

W opublikowanym niedawno artykule opisywaliśmy warunki mieszkaniowe i ceny nieruchomości w poszczególnych dzielnicach. W Gdańsku średnie ceny mieszkań kształtują się na poziomie 6500 zł za m2, ale w niektórych dzielnicach wystarczy nawet 3500 zł. Podobnie prezentuje się sytuacja w Gdyni, zaś prestiżowy Sopot jest nieco droższy. Biorąc po uwagę komfort życia w Trójmieście i zadowolenie jego mieszkańców, a także szanse zawodowe, Trójmiasto wręcz deklasuje znacznie droższą Warszawę.

Wygodne i ciekawe życie nie tylko w Trójmieście!

A może pragniesz poszukać szczęścia w obszarach podmiejskich, a jedynie karierę prowadzić w największej pomorskiej aglomeracji? Taki wybór może okazać się strzałem w dziesiątkę. Godna uwagi jest między innymi Rumia, pełna obszarów zielonych z dala od miejskiego zgiełku, z której wsiadając w pociąg SKM szybko dostaniesz się do Gdyni. Nieco dalej znajduje się Reda z piękną Puszczą Darżlubską oraz Wejherowo pełne szlaków turystycznych, w którym możemy podziwiać między innymi Groty Mechowskie i Jezioro Żarnowieckie. Mieszkając w pobliżu mamy do dyspozycji nie tylko rekreację nad morzem, ale również na Pojezierzu Kaszubskim. Wejherowo, Reda i Rumia tworzą Małe Trójmiasto Kaszubskie. Na tej samej linii Szybkiej Kolei Miejskiej leżą Lębork i Słupsk, z których w razie potrzeby można dojeżdżać do Trójmiasta do pracy.

Na zachód od Gdańska również można poszukać spokojnej oazy. Podobne zalety prezentuje sąsiadujące z Gdańskiem Rębiechowo i jeszcze spokojniejsze Banino. Szybką Koleją Miejską błyskawicznie dostaniesz się do Trójmiasta również z Pępowa, Żukowa czy Kiełpina. To ciekawe lokalizacje, w których można kupić lub wybudować dom w spokojnej okolicy, a jednocześnie nie rezygnować z kariery i atrakcji czekających w dynamicznym Trójmieście.

Decyzja należy do Ciebie!

Gdańsk Stare Miasto
Gdańsk Stare Miasto

ciekawe artykuły

Słońce, woda, piasek… ale nie tylko. Gdzie jeszcze warto spędzić weekend nad morzem?

Kiedy myślimy o polskim morzu, to w pierwszej kolejności widzimy oczami wyobraźni najbardziej znane... (więcej).

W walce z plastikiem – innowacyjne tworzywo opracowane przez pracowników PG

Ekologia to ważne zagadnienie, które dotyczy każdego z nas. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialny za stan... (więcej).

Pokaż Trójmiasto obcojęzycznym znajomym! Atrakcje dla zagranicznych gości

Gdy do Trójmiasta przyjeżdżają nasi znajomi z zagranicy czujemy się zobowiązani, by pokazać im najciekawsze... (więcej).

Pomorskie i praca w BSS (Business Services Sector)

Sektor BSS, czyli nowoczesnych usług dla biznesu, należy do najbardziej dynamicznych na Pomorzu. W... (więcej).