5 powodów, aby zamieszkać w województwie pomorskim i wyciągnąć więcej z życia

Coraz więcej osób, szczególnie młodych, decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania. Poszukują pracy, chcą zmienić swoje życie i zacząć od nowa lub rozpocząć studia w innym miejscu. Jest przynajmniej 5 powodów, dla których spośród wszystkich miejsc w Polsce warto wybrać Pomorze.

Osoby, które stają przed ważną decyzją, jaką jest wybranie nowego miejsca do życia, biorą pod uwagę wiele czynników. Zastanawiają się, czy miejsce w które się przeprowadzą pozwoli im rozwinąć skrzydła i poczuć się naprawdę szczęśliwymi. Jak to jest w Pomorskiem?

1. Bliskość morza i bliskość natury

Bliskość morza jest jednym z największych atutów pomorskiego. Może się to wydawać prozaiczne, ale możliwość wybrania się na spacer po nadbałtyckich plażach, bez konieczności planowania wyjazdu i większych przygotowań to duża zaleta. Szum morza uspokaja!

Pomorskie jest pełne dzikich lasów i pięknych łąk, które w połączeniu z morzem tworzą zachwycający krajobraz. A to wszystko dostępne na wyciągnięcie ręki, choćby po pracy! Pod względem ilości lasów w Polsce ten region zajmuje zaszczytne, trzecie miejsce. Dla osób lubiących wypoczywać na łonie natury, pomorskie będzie idealnym miejscem do życia.

2. Klimatyczne Trójmiasto

Gdańsk jest nie tylko najbardziej znanym miastem z regionu, ale też najbardziej… studenckim miastem! Studenci mogą wybierać spośród 15 uczelni państwowych i prywatnych. W „imprezowym” Sopocie znajduje się jeden z najczęściej fotografowanych obiektów architektonicznych w regionie, „Krzywy domek”. Na Instagramie aż 13 tys. postów oznaczono #krzywydomek! Z kolei Gdynia rokrocznie wygrywa rankingi miast w Polsce, w których żyje się najlepiej. Jej mieszkańcy pozytywnie oceniają transport publiczny, ścieżki rowerowe i tamtejszą opiekę medyczną. Więcej o Trójmieście przeczytasz w naszym poprzednim artykule: Jak żyje się w Trójmieście

3. Dynamika regionu

Według rankingu Indeks Millenium 2018, województwo pomorskie znalazło się na trzecim miejscu pod względem Potencjału Innowacyjności Regionów, jest to możliwe dużemu wsparciu dla aktywności badawczo-naukowych.Dynamicznie rozwija się także rynek pracy – już ponad 24 tys. osób pracuje w międzynarodowych firmach, mieszczących się w Trójmieście. Pomorskie jest doskonałym wyborem szczególnie dla osób, które wiążą swoją przyszłość z branżami takimi jak IT, finanse i rachunkowość, administracja czy HR. Nawet młode osoby od razu po studiach (lub w ich trakcie) mogą znaleźć zatrudnienie w swojej branży.

4. Letnie festiwale – doskonała rozrywka

Mieszkanie na Pomorzu to doskonała okazja, aby korzystać z uroków różnych imprez muzycznych.

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nigdy nie słyszałaby o Openerze – gwiazdy światowego formatu goszczące w Gdyni Kosakowie i niezwykła muzyczna atmosfera w całym Trójmieście oznaczają, że lato zaczęło się na dobre. W Sopocie co roku telewizja Polsat organizuje festiwal TOPtrendy. Nie można także zapomnieć o międzynarodowym Sopot Festival, który swoją historią sięga lat 60.!

Młodsza publiczność także może znaleźć coś dla siebie – od lat organizowane są rockowe festiwale, takie jak Gdańsk Dźwiga Muzę czy Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Fanów elektronicznych brzmień z pewnością przyciągnie Soundrive. Osobom szukającym wyższych doznań artystycznych można z pewnością polecić niezwykły Solidarity of Arts.

Regularnie odbywają się także koncerty gwiazd muzyki na Stadionie Energa Gdańsk oraz na Ergo Arenie. Już w najbliższych miesiącach posłuchamy m.in. Sting & Shaggy, Dawida Podsiadło czy Sylwii Grzeszczak.

5. Zamki na Pomorzu, które zapierają dech w piersiach

Nie tylko w Gdańsku można znaleźć wyjątkowe zabytki, które potrafią zachwycić każdego amatora architektury i sztuki!

Na Pomorzu można także odwiedzić wiele pięknych zamków, takich jak m.in. Zamek w Malborku czy Zamek Gniew. Należą one do Szlaku Zamków Gotyckich, czyli do samochodowej trasy turystycznej, grupującej 12 gotyckich zamków. Szlak ten ciągnie się przez Warmię, Mazury i Kaszuby. Miłośnicy opuszczonych miejsc mogą odwiedzić także „zamek” w Łapalicach, czyli nieukończoną fantazję budowlaną ekscentrycznego przedsiębiorcy.

Dzięki tej różnorodności będąc mieszkańcem Pomorza można być w pełni szczęśliwym i spełnionym człowiekiem, rozwijającym się w interesującym go kierunku. Mieszkając w Pomorskiem możesz więcej!

HDR image of medieval castle in Malbork at night with reflection in river

ciekawe artykuły

Juwenalia w Trójmieście – szansa na świetną rozrywkę dla żaków!

Maj co roku stanowi czas świętowania trójmiejskich studentów i miłośników doskonałej muzyki. Znaczna część... (więcej).

Czym jest BSS (Business Services Sector) oraz jakie są pespektywy jego rozwoju?

Gospodarka i rynek pracy w województwie pomorskim znacznie zmieniły się w ostatnich latach. Dziś... (więcej).

Komunikacja miejska w Trójmieście – zobacz jak proste jest poruszanie się miedzy miastami!

Trójmiejska komunikacja publiczna jest wyjątkowa na tle całego kraju. W końcu łączy ze sobą... (więcej).

Nietypowe kierunki studiów – sprawdź oferty edukacyjne uczelni publicznych w Trójmieście

Trójmiasto to naprawdę ciekawe miejsce do studiowania. Na 24 uczelniach oferujących około 275 kierunków... (więcej).