5 powodów, aby zamieszkać w województwie pomorskim i wyciągnąć więcej z życia

Coraz więcej osób, szczególnie młodych, decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania. Poszukują pracy, chcą zmienić swoje życie i zacząć od nowa lub rozpocząć studia w innym miejscu. Jest przynajmniej 5 powodów, dla których spośród wszystkich miejsc w Polsce warto wybrać Pomorze.

Osoby, które stają przed ważną decyzją, jaką jest wybranie nowego miejsca do życia, biorą pod uwagę wiele czynników. Zastanawiają się, czy miejsce w które się przeprowadzą pozwoli im rozwinąć skrzydła i poczuć się naprawdę szczęśliwymi. Jak to jest w Pomorskiem?

1. Bliskość morza i bliskość natury

Bliskość morza jest jednym z największych atutów pomorskiego. Może się to wydawać prozaiczne, ale możliwość wybrania się na spacer po nadbałtyckich plażach, bez konieczności planowania wyjazdu i większych przygotowań to duża zaleta. Szum morza uspokaja!

Pomorskie jest pełne dzikich lasów i pięknych łąk, które w połączeniu z morzem tworzą zachwycający krajobraz. A to wszystko dostępne na wyciągnięcie ręki, choćby po pracy! Pod względem ilości lasów w Polsce ten region zajmuje zaszczytne, trzecie miejsce. Dla osób lubiących wypoczywać na łonie natury, pomorskie będzie idealnym miejscem do życia.

2. Klimatyczne Trójmiasto

Gdańsk jest nie tylko najbardziej znanym miastem z regionu, ale też najbardziej… studenckim miastem! Studenci mogą wybierać spośród 15 uczelni państwowych i prywatnych. W „imprezowym” Sopocie znajduje się jeden z najczęściej fotografowanych obiektów architektonicznych w regionie, „Krzywy domek”. Na Instagramie aż 13 tys. postów oznaczono #krzywydomek! Z kolei Gdynia rokrocznie wygrywa rankingi miast w Polsce, w których żyje się najlepiej. Jej mieszkańcy pozytywnie oceniają transport publiczny, ścieżki rowerowe i tamtejszą opiekę medyczną. Więcej o Trójmieście przeczytasz w naszym poprzednim artykule: Jak żyje się w Trójmieście

3. Dynamika regionu

Według rankingu Indeks Millenium 2018, województwo pomorskie znalazło się na trzecim miejscu pod względem Potencjału Innowacyjności Regionów, jest to możliwe dużemu wsparciu dla aktywności badawczo-naukowych.Dynamicznie rozwija się także rynek pracy – już ponad 24 tys. osób pracuje w międzynarodowych firmach, mieszczących się w Trójmieście. Pomorskie jest doskonałym wyborem szczególnie dla osób, które wiążą swoją przyszłość z branżami takimi jak IT, finanse i rachunkowość, administracja czy HR. Nawet młode osoby od razu po studiach (lub w ich trakcie) mogą znaleźć zatrudnienie w swojej branży.

4. Letnie festiwale – doskonała rozrywka

Mieszkanie na Pomorzu to doskonała okazja, aby korzystać z uroków różnych imprez muzycznych.

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nigdy nie słyszałaby o Openerze – gwiazdy światowego formatu goszczące w Gdyni Kosakowie i niezwykła muzyczna atmosfera w całym Trójmieście oznaczają, że lato zaczęło się na dobre. W Sopocie co roku telewizja Polsat organizuje festiwal TOPtrendy. Nie można także zapomnieć o międzynarodowym Sopot Festival, który swoją historią sięga lat 60.!

Młodsza publiczność także może znaleźć coś dla siebie – od lat organizowane są rockowe festiwale, takie jak Gdańsk Dźwiga Muzę czy Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Fanów elektronicznych brzmień z pewnością przyciągnie Soundrive. Osobom szukającym wyższych doznań artystycznych można z pewnością polecić niezwykły Solidarity of Arts.

Regularnie odbywają się także koncerty gwiazd muzyki na Stadionie Energa Gdańsk oraz na Ergo Arenie. Już w najbliższych miesiącach posłuchamy m.in. Sting & Shaggy, Dawida Podsiadło czy Sylwii Grzeszczak.

5. Zamki na Pomorzu, które zapierają dech w piersiach

Nie tylko w Gdańsku można znaleźć wyjątkowe zabytki, które potrafią zachwycić każdego amatora architektury i sztuki!

Na Pomorzu można także odwiedzić wiele pięknych zamków, takich jak m.in. Zamek w Malborku czy Zamek Gniew. Należą one do Szlaku Zamków Gotyckich, czyli do samochodowej trasy turystycznej, grupującej 12 gotyckich zamków. Szlak ten ciągnie się przez Warmię, Mazury i Kaszuby. Miłośnicy opuszczonych miejsc mogą odwiedzić także „zamek” w Łapalicach, czyli nieukończoną fantazję budowlaną ekscentrycznego przedsiębiorcy.

Dzięki tej różnorodności będąc mieszkańcem Pomorza można być w pełni szczęśliwym i spełnionym człowiekiem, rozwijającym się w interesującym go kierunku. Mieszkając w Pomorskiem możesz więcej!

HDR image of medieval castle in Malbork at night with reflection in river

ciekawe artykuły

Jak napisać CV, tak aby oczarować pomorskie firmy?

Praca na Pomorzu staje się interesującą perspektywą dla coraz większej liczby Polaków, jak również... (więcej).

Dlaczego warto pracować i studiować równocześnie? Możliwości w Trójmieście

Trójmiasto to jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków nie tylko turystycznych, ale także edukacyjnych i... (więcej).

Obcojęzyczne Trójmiasto – sprawdź jakie możliwości rozwoju mają obcokrajowcy

Trójmiasto to jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Bliskość morza, bogata oferta... (więcej).