Invest in Pomerania przygotowuje kompleksowy raport na temat innowacyjności pomorskich uczelni.

Od 2011 roku inicjatywa Invest in Pomerania działająca w ramach Agencji Rozwoju Pomorza S.A. jest odpowiedzialna za przyciąganie i obsługę projektów inwestycyjnych na terenie województwa pomorskiego. Dotychczas udało nam się partycypować w ponad 122 projektach, które dzisiaj są obecne w naszej przestrzeni, a wiele z nich nadal się rozwija.

Odpowiadamy za dostarczanie informacji, przygotowywanie oferty inwestycyjnej, organizowanie wizyt studyjnych, spotkań z przedstawicielami samorządu i lokalnymi firmami oraz szereg innych działań, które pomagają w podjęciu decyzji lokalizacyjnej i przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego. Nasza działalność nie kończy się jednak wraz ze zrealizowaną inwestycją. Dokładamy wszelkich starań, żeby wspierać inwestorów w ich dalszym rozwoju.

Aktualnie naszym celem jest zwrócenie uwagi zagranicznych inwestorów na potencjał pomorskich uczelni i prowadzonych przez nie badań naukowych. Chcemy przedstawić województwo pomorskie jako region, w którym na innowacyjnych, dostosowanych do potrzeb rynku kierunkach kształceni są przyszli, wysoko wykwalifikowani pracownicy.

W tym celu, przygotowujemy kompleksowy raport na temat innowacyjności pomorskich uczelni. Chcielibyśmy przedstawić w nim największe szkoły wyższe w województwie i zaprezentować najciekawsze kierunki studiów znajdujące się w ich ofercie edukacyjnej, innowacyjne projekty badawczo-naukowe i ich obiecujące wyniki, a także przykłady efektywnej współpracy środowiska nauki i biznesu. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej pracy nad przygotowaniem raportu uda nam się zbudować z Państwem trwałą i owocną współpracę, a sam raport będzie doskonałym narzędziem promującym lokalne środowisko uniwersyteckie zarówno w kraju, jak i za granicą. Raport planujemy zaprezentować w trakcie międzynarodowych wydarzeń branżowych licząc na to, że dzięki naszym połączonym wysiłkom, uda się przyciągnąć uwagę nowych inwestorów w regionie.

Aby przygotowywany dokument miał jak największą wartość, chcielibyśmy poprosić Państwa o pomoc w zebraniu danych, które zostaną następnie zaprezentowane w raporcie. Zwracamy się z ogromną prośbą o wypełnienie poniższego formularza i podzielenie się wszelkimi atrakcyjnymi z punktu widzenia inwestora informacjami. Dzięki temu będziemy mogli lepiej oddać istotę Państwa aktualnych działań i obranych kierunków rozwoju. Wszystkie przekazane w ankiecie informacje będą przetwarzane przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. (koordynatora inicjatywy Invest in Pomerania) wyłącznie w celu przygotowania raportu pn. „Innowacje rodzą się na Pomorzu – pomorskie uczelnie i współpraca nauki
z biznesem”. Raport zostanie upubliczniony dopiero po Państwa wcześniejszej akceptacji całego dokumentu, który zaprezentujemy Państwu w pierwszej kolejności po jego ukończeniu, planowo we wrześniu 2021 roku.

ciekawe artykuły

Pomorze jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce

Najbliższe tygodnie to czas, w którym absolwenci szkół średnich będą musieli zadecydować o wyborze... (więcej).

Pomorze skazane na sukces

W odpowiedzi na kryzys na Białorusi w 2020 roku uruchomiono program Polska. Business Harbour,... (więcej).

Koszty życia studenta w Trójmieście

Co roku staramy się przybliżyć Wam koszty życia w Trójmieście. Jak nowy rok wypada... (więcej).

Wiosenne porządki. Poradnik dla początkujących.

Balkon zamieniony w schowek na sprzęt sportowy, zakupiony w nagłym przypływie fit-ambicji. Piwnica, do... (więcej).