Pusta lodówka? Zrób zakupy przez Internet!

Wraz z jesienią i ochłodzeniem pojawiają się kolejne przypadki izolacji w domach. Mamy zalecania aby ograniczyć kontakty z ludźmi, więc minimalizujemy wyjścia na zewnątrz w tym do sklepów. Jednak to nie problem w dobie aplikacji umożliwiających dostawę zakupów pod drzwi. Sprawdzamy, które sklepy oferują dowóz zakupów, ile nas to będzie kosztować oraz gdzie wygodnie złożymy zamówienie przez aplikację. Przyjrzymy się też aplikacjom pozwalającym na kupowanie jedzenia z ulubionych lokali gastronomicznych i sklepów w bardzo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo przygotowaliśmy kilka pomysłów na pyszne, nieprzetworzone jedzenie do zamówienia sprzed ekranu komputera.

Świeżo, zdrowo, swojsko

Sklep internetowy spizarniaklementyny.pl to inicjatywa, dzięki której kupisz świeże, tradycyjne produkty, od mleka, przez przetwory, wędliny, nabiał, aż po dania kuchni regionalnej od różnych dostawców w jednym miejscu. Zakład mleczarski Śnieżka, który jest jego właścicielem, znajduje się w pomorskim Perlinie, więc kupując produkty na tej stronie wesprzesz lokalny biznes i jego partnerów. Minimalny koszt zamówienia to 30 zł, a samej dostawy do Gdańska to zaledwie 2,46 zł. Wszystkie produkty są szczegółowo opisane. Już od samego przeglądania zdjęć ślinka cieknie …

Lilufruitshome.pl to ciekawy sklep internetowy z siedzibą w Gdańsku. Sprzedaje przede wszystkim warzywa i owoce, ale jajka, jogurty i np. wędliny także znajdują się w jego ofercie. Minimalna wartość to 100 zł. A może zapytasz starszych sąsiadów czy nie potrzebują czegoś z warzywniaka i razem złożycie zamówienie?

Apki z sieciówek

Aplikacja mobilna Carrefoura daje mnóstwo możliwości. Te, które przydadzą się teraz najbardziej to przede wszystkim zakupy online oraz przy zakupach stacjonarnych samodzielne skanowanie produktów i mobilna płatność, a także dodatkowe rabaty. Odbiór zamówienia jest możliwy w punkcie, w dostawie lub za pośrednictwem kuriera. Zakupy z domu zrobimy także dzięki apce Auchan. Dostawa to koszt 19,90 zł lub 25,00 zł, jeśli zechcemy otrzymać sprawunki tego samego dnia. Natomiast produkty ze Spara przyjadą pod nasze drzwi już za 9,99 zł, przy założeniu, że wydamy na nie minimum 80 zł.

Zdalny shopping

Nie chcesz mieć na swoim telefonie kilku aplikacji różnych sklepów? Czemu by nie skorzystać z takiej, która pozwoli na robienie zakupów w różnych sklepach? Everli, bo o niej mowa, pozwoli Ci wynająć tzw. szopera, który zrobi za Ciebie zakupy w Carrefourze, Biedronce, Lidlu, Auchan czy Kauflandzie. Co jeśli w sklepie zabraknie tego, co znajduje się na Twojej liście? Shopper skontaktuje się z Tobą i uzgodni czy chcesz wybrać jakiś zamiennik. Zakupy mogą być dostarczone nawet tego samego dnia, bezdotykowo i z zachowaniem wymogów sanitarnych. Wygodnie, prawda?

Zakupy z Glovą

Za pośrednictwem Glovo zrobisz zakupy w różnych miejscach z dostawą do domu. Tabletki na ból gardła z apteki, produkty Żabki, Biedronki czy Carrefoura, a może szybkie danie z Maca lub innych restauracji? To wszystko i więcej znajdziesz w jednej aplikacji. Opcja „cokolwiek” umożliwia zakup towaru lżejszego niż arbuz i mniejszego od akwarium. Towarzysząca jej magiczna różdżka przemawia do wyobraźni. Koszt usługi zależy od dystansu, który ma do pokonania kurier.

Jedz dania z ulubionych restauracji i ratuj planetę

Kto z nas nie ma ulubionej lokalnej knajpki albo nawet sieciówki gastronomicznej, do której najchętniej zaglądałby codziennie, ale na przeszkodzie stoi budżet? A co jeśli dodatkowo martwimy się o marnowanie jedzenia, które codziennie, zupełnie bez sensu ląduje na śmietniku, tylko dlatego, że nie znalazło chętnego na zakup? Na ratunek przychodzą nam aplikacje Too Good To Go oraz Foodsi. Obydwie umożliwiają sprawdzenie na mapie, które restauracje w okolicy mają coś smakowitego, co tylko czeka na swojego wybawiciela. Zależnie od tego, co się nam trafi, posiłek kupimy nawet za 30-50% oryginalnej ceny. Nie brakuje jednak haczyków. Po pierwsze – nigdy nie wiemy co na nas dokładnie czeka. Zależnie od oferty, możemy jedynie być pewni rodzaju jedzenia, które otrzymamy, np. danie wegetariańskie lub oferta lunchowa. Dodatkowo, jedzenie musimy odebrać z lokalu sami i w ściśle określonej porze. Jest to na pewno świetna propozycja dla osób, które mieszkają w okolicy, mogąc szybko i bezproblemowo odebrać zamówienie.

Pandemia, z którą zmagamy się od kilku miesięcy, wymusza nowe rozwiązania. Robienie zakupów spożywczych za pośrednictwem Internetu i aplikacji mobilnych powoli staje się naszą codziennością. Markety, lokalne sklepy, restauracje idą w ten sposób z duchem czasu, ale też walczą o nasz pieniądz i nierzadko przetrwanie. Skorzystajmy zatem jednocześnie im pomagając.

ciekawe artykuły